Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) կարող է որակազրկել Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում տեղեկատվություն հայտնվեց այն մասին, որ ֆուտբոլիստը աշխարհի առաջնության որակավորման փուլում Արգենտինայի և Չիլիի (1:0) միջև խաղի ժամանակ վիրավորել է մրցավարներից մեկին: Երբ այդ տվյալները հասել են ՖԻՖԱ, ֆեդերացիան պարզաբանումներ է պահանջել Արգենտինայի ֆուտբոլի ասոցիացիայից (AFA):
Ասոցիացիան, իր հերթին, հայտարարել է, որ հիմքեր չի տեսնում նման պնդման համար: ՖԻՖԱ-ն դիմել է բրազիլական մրցավարական բրիգադին, որն աշխատում էր այդ հանդիպմանը և խոստովանել է, որ Մեսսից վիրավորանք չի լսել:
Այնուամենայնիվ, ՖԻՖԱ-ն հիշեցրել է AFA-ին, որ կարող է որակազրկել ֆուտբոլիստին նույնիսկ, եթե մրցավարները չեն հաստատել, որ արգենտինացին անպարկեշտ է եղել:

Международная федерация футбола (ФИФА) может дисквалифицировать форварда национальной сборной Аргентины Лионеля Месси, передает gazeta.ru.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что футболист оскорбил одного из лайнсменов квалификационного матча чемпионата мира по футболу между Аргентиной и Чили (1:0). После того как эти сведения поступили в ФИФА, федерация потребовала разъяснений от Ассоциации футбола Аргентины (AFA).
Та, в свою очередь, заявила, что не видит оснований для подобного утверждения. ФИФА обратилась к бразильской судейской бригаде, работавшей на этой встрече, которая призналась, что не слышала оскорблений со стороны Месси.
Тем не менее ФИФА напомнила AFA, что может дисквалифицировать футболиста даже несмотря на то, что арбитры не подтвердили непристойное поведение аргентинца.