ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի անդամ, հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը 6 ամիս խաղադաշտ դուրս չի գա: Մարտի 29-ին նա բուժզննում է անցել Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքի մասնագիտացված կլինիկաներից մեկում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, բուժզննման արդյունքում պարզվել է, որ վիրահատության կարիք կա:
Ղազարյանը, որը վնասվածք էր ստացել Հայաստան-Ղազախստան հանդիպման առաջին րոպեին, ՀՖՖ-ին տեղեկացրել է, որ արդեն իսկ վիրահատվել է:
«Փառք Աստծո, ամեն ինչ նորմալ անցավ: Բարեբախտաբար, մենիսկիս հետ ամեն ինչ նորմալ է, կողային կապանը ևս վիրահատության կարիք չուներ: Վիրահատել են միայն խաչաձև կապանս, որը վնասվել էր առջևից և ետևից: Նախնական տվյալներով վերականգնմանս համար կպահանջվի առնվազն 6 ամիս՝ կախված վերականգնման ընթացքից»,- տեղեկացրել է ֆուտբոլիստն ու վստահություն հայտնել, որ «ամեն ինչ լավ կլինի»:
Մարտի 26-ին Երևանում կայացել է 2018-ի աշխարհի առաջնության նախընտրական խաղը. Ղազախստանը պարտվել է ՀՀ հավաքականին 2:0 հաշվով:

Нападающий сборной Армении Геворк Казарян, травмированный во время мачта с Казахстаном, которому вскоре будет сделана операция на мениске, более 6 месяцев не сможет выйти на поле.
29 марта Геворк Казарян прошел медицинское обследование в специализированной клинике в Мюнхене.
Медэкспертиза показала, что Казаряну необходима операция, сообщает ФФА.
«Слава Богу, все прошло нормально. Боковая связка не нуждается в хирургическом вмешательстве.В операции нуждаются только поперечные связи, которые повреждены и спереди и сзади. По предварительной оценке, реабилитация после операции займет не менее 6 месяцев», – сказал футболист и уверил, что «все будет хорошо».
Геворк Казарян получил травму на первых минутах матча Армения-Казахстан. Как сообщил ранее врач национальной сборной по футболу Карен Степанян, травма Геворка Казаряна достаточно серьезная, на его ногу наложен гипс, по всей вероятности, футболист будет прооперирован.
Сборная Армении 26 марта со счетом 2:0 одержала победу в матче со сборной Казахстана. Счет на 72-й минуте открыл Генрих Мхитарян, спустя две минуты мяч в ворота соперников отправил Араз Озбилиз.