Պայթյուն է որոտացել Դոնի Ռոստովի կենտրոնում, մեկ մարդ է տուժել: Այդ մասին հայտնել է աղբյուրը Ռոսգվարդիայի հյուսիսկովկասյան շրջանի բաժանմունքի մամուլի ծառայությունում:
«Առանց բնակության մշտական վայրի տղամարդը մոտ 7:30-ին (Երևանի ժամանակով) փաթեթ է հայտնաբերել և որոշել է ստուգել պարունակությունը, այդ թվում այնտեղ գտնվող լապտերը», -ասել է Ռոսգվարդիայի ներկայացուցիչը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ըստ նրա, լապտերը միացնելիս գործի է դրվել պայթուցիկ սարքը, տղամարդը զրկվել է ձեռքի դաստակից:
Ավելի վաղ աղբյուրն իրավապահ մարմիններում հայտնել էր, որ միջադեպը տեղի է ունեցել 08:00-ին (Երևանի ժամանակով) Սոցիալիստական փողոցի հարևանությամբ: Պատահարի վայրից ոչ հեռու է գտնվում քաղաքի դպրոցներից մեկը: Տարածքը շրջափակված է, պատահարի վայրում աշխատում են հատուկ ծառայությունները:

Взрыв произошел в центре Ростова-на-Дону, пострадал один человек. Об этом сообщили источник в пресс-службе Северо-Кавказского округа Росгвардии.
«Мужчина без определенного места жительства около 7.30 (по ереванскому времени) нашел пакет и решил проверить его содержимое, в том числе и находящиеся там фонарик», – сказал представитель Росгвардии, передает ТАСС.
По его словам, при включении фонарика сработало взрывное устройство, мужчине оторвало кисть руки.
Ранее источник в правоохранительных структурах региона сообщил, что инцидент произошел около 08:00 (по ереванскому времени) в районе улицы Социалистическая. Неподалеку от места происшествия находится одна из школ города, территория оцеплена, на месте работают спецслужбы.