7 Ապրիլ 2017 - 06:49 AMT
85 կգ քաշայինների B խմբի պայքարում հանդես եկավ Անդրանիկ Կարապետյանը, որը Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիական խաղերում ստացած ծանր վնասվածքը բուժելուց հետո առաջին անգամ է մտել մրցահարթակ:
Հայ ծանրորդը երկամարտի 325 կգ արդյունքով (160+165) այդ խմբում զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը: Սա Անդրանիկ Կարապետյանի նորամուտն էր 85 կգ քաշային կարգ, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ժամանակ Անդրանիկ Կարապետյանն արմունկի ծանր վնասվածք էր ստացել:
Անդրանիկ Կարապետյանը ծնվել է 1995-ին Գյումրիում: 2016-ի Եվրոպայի առաջնության չեմպիոն է, աշխարհի երիտասարդական առաջնության չեմպիոն։

В хорватском городе Сплит на продолжающемся чемпионате Европы по тяжелой атлетике в весовой категории 85 кг в группе «В» выступил Андраник Карапетян, который впервые вышел на помост после лечения тяжелой травмы, полученной на Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро.
Армянский тяжелоатлет с результатом 325 (160+165) кг в двоеборье занял 5-е место в группе «В». Это выступление стало дебютом для Андраника Карапетяна в весовой категории 85 кг, сообщает НОК РА.
Ранее сообщалось, что в женском первенстве в весовой категории 75 кг Сона Погосянзафиксировала результат 227 (101+126) кг и завоевала бронзовую медаль.