Ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանն իր հաղթանակը նվիրել է համայն հայությանը: Այդ մասին նա ասել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Նա հավելել է, որ խորվաթական Սպլիտ էր մեկնել չեմպիոնական տիտղոսի համար։
«Մենք գիտեինք, որ ոսկե մեդալի հետևից ենք գնում: Եվրոպայի առաջնությունը դիտարկում էինք որպես արդյունքները բարելավելու և աշխարհի առաջնությունում հաջող հանդես գալու հնարավորություն», -նշել է Մարտիրոսյանը, հայտնում է ՀԱՕԿ մամուլի ծառայությունը:
Նրա խոսքով, մրցակցության բացակայությունն իրեն չէր խանգարում, հակառակը, օգնում էր հանգիստ կատարել գործը: «Ուրախ եմ Գոռ Մինասյանի և Ռուբեն Ալեքսանյանի համար, որոնք նույնպես կարողացան կատարել իրենց առջև դրված խնդիրը:Մեր հավաքականի կազմում վեց ծանրորդ էր, բայց մենք կարողացանք միավորների հաշվարկով զբաղեցնել 6-րդ հորիզոնականը»,-ասել է Մարտիրոսյանն ու ավելացրել, որ երիտասարդ տարիքը պարտավորեցնում է շարունակելու ավելի բարձր արդյունքներ ցույց տալ:
«Պետք է լսել մարզչին, պահպանել ռեժիմը և քրտնաջան աշխատել. սա է հաջողության գաղտնիքը: Իմ հաղթանակը նվիրում եմ համայն հայ ժողովրդին»,- հավելել է Սիմոն Մարտիրոսյանը:

10 Апрель 2017 - 11:11 AMT
Армянский штангист Симон Мартиросян, завоевавший золотую медаль на чемпионате Европы в Хорватии, посвятил свою победу всему армянскому народу. Об этом сообщили в пресс-службе Национального олимпийского комитета Армении.
«Мы знали, что едем за золотой медалью. Чемпионат Европы мы рассматривали, как возможность улучшить результаты и хорошо выступить на первенстве мира», – заявил Мартиросян по прибытии в ереванский аэропорт «Звартноц».
Спортсмен рассказал, что ехал в хорватский Сплит за чемпионским титулом.
«Отсутствие конкуренции мне не мешало, наоборот, помогало спокойно делать свое дело. Рад за Гора Минасяна и Рубена Алексаняна, которые тоже смогли выполнить поставленную задачу», – сказал он.
На первенстве супертяжеловес Гор Минасян получил серебряную медаль, а Рубен Алексанян – «бронзу».
Мартиросян отметил, что армянская команда состояла из шести тяжелоатлетов, результаты которых, тем не менее, позволили Армении занять 6-е место в общекомандном зачете.
«Моя молодость обязывает продолжать показывать еще более высокие результаты. Секрет успеха состоит в том, чтобы слушать тренеров, соблюдать режим и упорно трудиться», – подчеркнул Мартиросян.