«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարությունը փորձում է թիմում պահել հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչին:
35-ամյա ֆուտբոլիստի պայմանագրի ժամկետը սպառվում է 2017-ի ամռանը, իսկ նոր պայմանագիրը դեռ ստորագրված չէ: Իբրահիմովիչը չի շտապում երկարացնել պայմանագիրը՝ նշելով, որ թիմը պետք է համապատասխանի իր հավակնություններին, հայտնում է Championat.com-ը:
Mirror-ը հայտնում է, որ ակումբի ղեկավարությունը պատրաստ է Իբրահիմովիչին տարեկան £20 մլն առաջարկել: Ըստ գործող պայմանագրի, ՄՅՈւ լավագույն ռմբարկուն £12 մլն է ստանում:
Զլատան Իբրահիմովիչին, որը 17 գոլի և 5 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ է դարձել ԱՊԼ 28 խաղում, կցանկանային իրենց կազմում տեսնել չինական և ամերիկյան ակումբները:

17 Апрель 2017 - 09:04 AMT
Контракт 35-летнего футболиста истекает летом 2017 года, а новый договор пока не подписан. Шведский форвард не спешит продлевать соглашение, отмечая, что МЮ должен соответствовать его амбициям, передает Championat.com.
Mirror сообщает, что руководство готово предложить Ибрагимовичу контракт с окладом £20 млн в год. По действующему договору лучший бомбардир МЮ получает £12 млн.
Заполучить Златана Ибрагимовича, на счету которого 17 голов и 5 результативных передач в 28 матчах АПЛ, хотели бы клубы из Китая и США.