20 Ապրիլ 2017 - 05:45 AMT
Ապրիլի 19-ին և լույս 20-ի գիշերն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ ուղղությամբ, շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ (77 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պաշտպանություն:
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 760 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):

В ночь на 20 апреля Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций НКР более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В южном, восточном и северном направлениях противник применил разнокалиберное снайперское оружие (77 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения.
В ночь на 19 апреля Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 55 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций НКР около 760 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В северном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также ручной противотанковый гранатомет (2 снаряда). Минувшей ночью противник также активно применял разнокалиберное снайперское оружие на различных участках линии соприкосновения.