22 Ապրիլ 2017 - 08:11 AMT
Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ավարտված Սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը՝ պատանիների, աղջիկների, երիտասարդների միջև, ՀՀ սամբիստները 14 մեդալ են նվաճել:
Մասնակցում էր 25 պետության 200 մարզիկ:
Մրցումների առաջին և երկրորդ օրերին ՀՀ մարզիկները նվաճել էին 12 մեդալ, որից երկուսը ոսկե, երեքն արծաթ, յոթը՝ բրոնզե:
Երրորդ օրը պատվո երրորդ հարթակին է կանգնել երիտասարդական առաջնության 57 կգ քաշային Էրիկ Հարությունյանը, երկրորդին՝ 74 կգ քաշային Սամվել Խաչատրյանը, հայտնում է ՀՀ սամբոյի ֆեդերացիան:
Հայաստանի սամբոյի պատանեկան հավաքականը թիմային հաշվարկում զբաղեցրել է 3-րդ, երիտասարդականը՝ 2-րդ հորիզոնականը:

22 Апрель 2017 - 09:05 AMT
Армянские самбисты завоевали 14 медалей различного достоинства по итогам чемпионата Европы среди юношей, девушек и юниоров, прошедшего в Праге.
В ЧЕ по самбо среди юношей, девушек и юниоров участвовало 200 спортсменов из 25 стран мира.
В первые два дня первенства армянские спортсмены выиграли 12 медалей, из которых два «золота», три «серебра» и семь бронзовых медалей.
В третий день на вторую ступень пьедестала почета поднялся Самвел Хачатрян (весовая категория 74 кг), а на третью – Эрик Арутюнян (57 кг), сообщает Федерация самбо Армении.
Благодаря достижениям самбистов юношеская сборная заняла в командном зачете 3-е место, а молодежная – второе.