28 Ապրիլ 2017 - 13:03 AMT
«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին խոստովանել է, որ իր մարզական կարիերայում միայն մեկ անգամ է այլ ֆուտբոլիստի հետ մարզաշապիկ փոխանակել խաղի ավարտին: Ըստ արգենտինացու, դա «Ռեալի» նախկին կիսապաշտպան Զինեդին Զիդանն էր, որն այժմ մարզում է Մադրիդի թիմը:
«Ես այն մարդը չեմ, որը խնդրում է մյուս ֆուտբոլիստներին մարզաշապիկ փոխանակել: Ես մարզաշապիկ եմ խնդիրել միայն մեկ անգամ՝ Զիդանից: Գուտին 2 անգամ խնդրել է իմ մարզաշապիկը, երբ մենք խաղում էինք «Կամպ նոուի» կազմում, իսկ հետո՝ «Սանտյագո Բերնաբեուի»: Ես փոխանակում եմ մարզաշապիկս, երբ որևէ մեկը խնդրում է ինձ այդ մասին: Եթե ոչ՝ ես չեմ փնտրում մեկին, որի հետ կարելի է փոխանակում անել»,-ասել է Մեսսին, գրում է Championat.com-ը Invictos-ի վրա հղումով:
Իսպանիայի առաջնության 33-րդ տուրի «Ռեալ» -«Բարսելոնա» հանդիպումն ավարտվել է 2:3 հաշվով: Արգենտինացին 2 գոլի հեղինակ է դարձել, այդ թվում՝ հաղթական: Այդ գոլը նրա 500-րդ գոլն է թիմի կազմում: Ընթացիկ խաղաշրջանում Մեսսին արդեն 49 գնդակ է խփել -«Բարսելոնայի» օգտին բոլոր մրցաշարերում:

Нападающий «Барселоны» Лионель Месси признался, что лишь однажды в своей карьере просил другого игрока обменяться с ним футболками по окончании матча. По словам аргентинца, это был экс-полузащитник «Реала» Зинедин Зидан, ныне тренирующий мадридскую команду.
«Я не тот, кто просит других игроков меняться футболками. Я просил футболку только раз – у Зидана.
Гути дважды просил у меня футболку – когда мы играли на «Камп Ноу», а потом на «Сантьяго Бернабеу». Я меняюсь, если кто-то просит меня об этом. Если нет, то я не ищу, с кем бы поменяться», – отметил Месси, пишет Championat.com со ссылкой на Invictos.
Матч 33-го тура чемпионата Испании между «Реалом» и «Барселоной» завершился со счетом 2:3. Аргентинец сделал дубль, в том числе забив победный гол, ставший для него 500-м в составе сине-гранатовых. В нынешнем сезоне на счету Месси уже 49 голов во всех турнирах за Барселону.