1 Մայիս 2017 - 07:57 AMT
Ջրացատկի Ուկրաինայի Գավաթի բաց առաջնության վերջին օրը՝ ապրիլի 30-ին, 10մ անհատական աշտարակացատկ ձևում Վլադիմիր Հարությունյանը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, հայ ջրացատկորդը զիջել է միայն Ուկրաինան ներկայացնող մարզիկին։
Հայաստանի ջրացատկի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանի խոսքով՝ ուկրաինացի ջրացատկորդը բավականին ուժեղ էր և մեծ առավելություն ուներ Հարությունյանի նկատմամբ:
«Անկեղծ ասած այնքան էլ գոհ չեմ Վլադիմիրի արդյունքից։ Ես ավելին էի ակնկալում։ Վլադիմիրը երեք ցատկից հետո հաղթում էր, սակայն չորրորդը վրիպեց։ Ուկրաինացին իր վերջին երեք ցատկերն ավելի լավ կատարեց և առաջ անցավ»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Հրաչյա Չանդիրյանը։

1 Май 2017 - 08:31 AMT
В заключительный день открытого первенства Кубка Украины по прыжкам в воду армянский прыгун Владимир Арутюнян занял второе место в прыжках с 10-метровой вышки. Он уступил лишь представителю Украины.
По словам главного тренера сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандиряна, украинский спортсмен был довольно силен и имел большое преимущество над Арутюняном, пишет пресс-служба НОК РА.
«Откровенно говоря, я не так уж и доволен результатом Владимира. Ожидал большего. Владимир после трех прыжков побеждал, но запорол четвертый прыжок. Украинец лучше выполнил свои последние три прыжка и вышел вперед», – сказал Грачья Чандирян.