Ֆեյսբուքը 2016-ին Հայաստանի իշխանություններից սոցցանցի օգտատերերի տվյալների բացահայտման 16 հարցում է ստացել: Հարցումները հիմնականում առնչվել են 21 օգտատերի մասին տվյալներին:
2016-ի առաջին կեսին, հունվարից հունիս ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ կառավարությունը 9 հարցում է ուղարկել 12 աքաունթի վերաբերյալ: Հարցումների 66.67%-ը սոցցանցի ղեկավարության կողմից բավարարվել է:
2016-ի երկրորդ կեսին՝ հուլիս-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանից 7 հարցում է ուղարկվել 9 աքաունթի վերաբերյալ: Բավարարվել է հարցումների 85.7%-ը:
Սոցցանցում հայտնել են նաև, որ 2016-ի հուլիսին սոցցանի հասանելիության խախտման դեպքեր են եղել Հայաստանում: Այդ խախտումները համընկել են ՊՊԾ գնդի գրավման հետ Երևանում:
2016-ի ընթացքում սոցցանցը նաև 6 հարցում է ստացել 8 աքաունթի տվյալների պահպանման մասին: Ընկերությունից հայտնել են, որ միջոցներ կձեռնարկեն օգտատերերի տվյալները 90 օր պահպանման համար, ինչը կապված է եղել պաշտոնական քրեական հետաքննությունների հետ:
2015-ի հունվարի 1-ից Ֆեյսբուքը օգտատերերի տվյալների կիրառման նոր քաղաքականություն է վարում: Սոցցանցը ունի նաև օգտատերի կոնտակտային տվյալներ, ընդ որում, ոչ միայն այն տվյալները, որ նա ներմուծել է գրանցվելիս, այլ նաև այն, որոնք նա կամ մեկ այլ օգտատեր փոխանցել է սոցցանցի ներքին մեսենջերով:

Власти Армении в течение 2016 года 16 раз направили запросы на раскрытие данных пользователей социальной сети Facebook. Запросы в целом касались данных о 21-м пользователе.
Так, в первой половине 2016-го, с января по июнь, правительство Армении направило 9 запросов о 12 аккаунтах, 66.67% запросов были удовлетворены руководством социальной сети.
Во второй половине года – с июля по декабрь – от Армении было получено 7 запросов в отношении 9 аккаунтов, 85.7% которых были удовлетворены.
Также в Facebook сообщают о нарушениях доступа к социальной сети в Армении в июля 2016 года. Эти нарушения совпали с июльскими волнениями в Ереване в связи с захватом полка ППС полиции.
В течении 2016 года Facebook также получила в общем 6 запросов о сохранении данных 8 аккаунтов, в компании заявили, что примут меры для сохранения данных пользователей в течение 90 дней в связи с официальными уголовными расследованиями.
С 1 января 2015 года Facebook ввел в действие новую политику использования данных о пользователях. Предметом сбора соцсетью является, кроме того, контактная информация самого пользователя, причем не только та, которую он вводит при регистрации, но и которая передается им или другими пользователями через внутренний мессенджер Facebook.