5 Մայիս 2017 - 12:51 AMT
HBO կինոընկերությունը 4 նոր սերիալ կնկարահանի «Գահերի խաղը» սերիալի մոտիվներով, ընկերությունը 4 սցենարիստի կներգրավի:
Սերիալների վրա կաշխատեն Մաքս Բորենշտայնը («Կոնգ. Գանգի կղզին» 2017 և «Գոձիլա» 2014), Ջեյն Գոլդմանը («Kingsman. Ոսկե մատանի», 2017), Բրայան Հելգելենդը («Առասպելը», 2015 և «Բոռնի գերազանցությունը», 2004) և Քարլի Վրեյը («Ցնորվածները» սերիալ): Գոլդմանն ու Վրեյը անմիջապես «Գահերի խաղի» հեղինակ Ջորջ Մարտինի հետ կաշխատեն: Այդ մասին հայտնում է RTVi-ն Variety-ի վրա հղումով:
HBO-ի ներկայացուցիչը չի նշել, թե ինչ ժամկետներ են ներկայացվել սցենարիստներին: «Մենք այնքան ժամանակ կծախսենք, որքան հարկավոր կլինի սցենարիստներին և, ինչպես մեր մյուս հեռանկարային նախագծերի դեպքում, մենք կգնահատենք դրանք, երբ տեսնենք սցենարները»,-ասել է նա:

Кинокомпания HBO наняла четырех сценаристов, которым поставлена задача создать новые сериалы по мотивам культовой «Игры престолов».
Для работы над сериалами наняты сценаристы Макс Боренштайн («Конг: Остров черепа», 2017 и «Годзилла», 2014), Джейн Голдман («Kingsman: Золотое кольцо», 2017), Брайан Хелгеленд («Легенда», 2015 и «Превосходство Борна», 2004) и Карли Врэй (сериал «Безумцы»). Голдман и Врэй будут напрямую работать с создателем «Игры престолов» Джорджем Мартином, пишет RTVi со ссылкой на Variety.
Представитель HBO не уточнил, какие сроки поставлены перед сценаристами.
«Мы потратим столько времени, сколько нужно сценаристам и, как и с другими нашими перспективными проектами, оценим их, когда увидим сценарии», – сказал он.