Մայիսի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 60 անգամ։
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այդ ընթացքում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 970 կրակոց:
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
Մայիսի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 65 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 970 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):

В ночь с 9 на 10 мая Азербайджан на линии соприкосновения карабахско- азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 60 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР).
По армянским позициям было произведено более 970 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. В южном направлении азербайджанская сторона применила 60-миллиметровый миномет (3 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны Карабаха продолжают уверенно контролировать ситуацию на передовой и нести боевое дежурство.
Азербайджанский агитпроп вновь ведет мнимые «победные бои» против армянских ВС в своем воображении. Такое заявление сделал пресс-секретарь Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Сенор Асратян на своей странице в соцсети Фейсбук, коснувшись публикаций азербайджанских СМИ.