17 Մայիս 2017 - 05:36 AMT
Մայիսի 16-ին և լույս 17-ի գիշերն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ հաղորդմամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 82 (4 արկ) և 120 միլիմետրանոց ականանետեր (17 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 (4 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (15 արկ) ու հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարատական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Այս պահի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունն առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ է:
Մայիսի 15-ին և լույս 16-ի գիշերն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (9 արկ): Իսկ ՊԲ արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է «Սպայկ» տիպի կառավարվող հրթիռ, ինչի արդյունքում մասնակի վնասվել է մեկ ռազմական տեխնիկա: Ադրբեջանական զինուժի սադրանքի արդյունքում պաշտպանության բանակը մարդկային կորուստ չի ունեցել:

17 Май 2017 - 05:52 AMT
В ночь на 17 мая ВС Азербайджана произвели по армянским позициям Нагорно-Карабахской Республики (Арцах, НКР) 900 выстрелов. Об этом сообщают в Минобороны Карабаха.
В указанный период азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения 60 раз. По армянским позициям было произведено более 900 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. Кроме того, в восточном направлении азербайджанская сторона применила 82- и 120- миллиметровые минометы (соответственно, 4 и 17 снарядов), а в северо-восточном направлении станковый противотанковый гранатомет (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны Карабаха прибегли к ответным действия для подавления активности азербайджанской стороны и продолжили уверенно нести боевое дежурство. В настоящий момент ситуация на передовой относительно спокойная.
В ночь на 17 мая ВС Азербайджана произвели по армянским позициям Нагорно-Карабахской Республики (Арцах, НКР) 900 выстрелов.В указанный период азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения 60 раз. По армянским позициям было произведено более 900 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. Кроме того, в восточном направлении азербайджанская сторона применила 82- и 120- миллиметровые минометы (соответственно, 4 и 17 снарядов), а в северо-восточном направлении станковый противотанковый гранатомет (5 снарядов).Передовые подразделения Армии обороны Карабаха прибегли к ответным действия для подавления активности азербайджанской стороны и продолжили уверенно нести боевое дежурство. В настоящий момент ситуация на передовой относительно спокойная.