22 Մայիս 2017 - 10:44 AMT
Մայիսի 22-ի առավոտյան Թաիլանդի մայրաքաղաք Բանգկոկի Phramongkutklao հիվանդանոցում պայթյուն է որոտացել: Ըստ տարբեր տվյալների տուժել է 23-24 մարդ: Ըստ նախնական տվյալների, պայթյունը տեղի է ունեցել պաշտոնաթող պաշտոնյաների ընդունարանում: Հիմնականում մարդիկ տուժել են բեկորներից:
Ըստ ոստիկանության, պայթյունի պատճառը ռումբն է եղել: Պայթյունի վայրում հայտնաբերվել են պայթուցիկի հետքեր, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Հաստատվել է, որ դա ռումբ էր: Մենք պետք է խորհրդակցենք, այլ տեղեկություններ հայտնելու համար»,- ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը: Նա հավելել է, որ պայթյունի վայրում լարեր են հայտնաբերվել:

22 Май 2017 - 12:03 AMT
Утром 22 мая в центральном районе столицы Таиланда в больнице Пхрамонгкутклао прогремел взрыв. В результате инцидента пострадали по меньшей мере 23 человека.
По предварительным данным, взрыв произошел в приемной для вышедших на пенсию должностных лиц. В основном, люди пострадали от осколков, пишет РИА Новости со ссылкой на газету Nation.
По словам заместителя начальника полиции Сривара Рансибрахманакула, на месте взрыва были обнаружены следы взрывчатки.
«Подтверждено, что это была бомба. Мы должны созвать совещание, прежде чем сможем сказать что-то еще. На данный момент я могу подтвердить, что это была бомба», — отметил представитель полиции. Он добавил, что на месте взрыв были найдены провода.