Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Միշել Տեր-Զաքարյանը դարձել է ֆրանսիական «Մոնպելյեի» գլխավոր մարզիչը, ասվում է ֆուտբոլային ակումբի կայքէջում:
54-ամյա մասնագետն այդ պաշտոնում փոխարինել է Ժան Լուի Գասսեին, որը հեռացել էր պաշտոնից խաղաշրջանի ավարտին: Տեր-Զաքարյանին կօգնի նրա հետ ակումբ եկած Ֆրանկ Ռիզետտոն, գրում է «Ռ-Սպորտը»:
Տեր-Զաքարյանը 10 տարի խաղացել է «Մոնպելյեի» կազմում, իսկ 1996-1997թթ. 5 խաղ է անցկացրել Հայաստանի հավաքականի կազմում: Մարզական կարիերայի ավարտին նա որպես մարզիչ աշխատել է «Մոնպելյեում» պատանեկան և երիտասարդական թիմերի հետ: Հետագայում Տեր-Զաքարյանը գլխավորել է ֆրանսիական «Նանտ» և «Կլերմոն» ակումբները: Խաղաշրջանի ավարտին Տեր-Զաքարյանը մարզել է «Ռեյմսը», որը նրա ղեկավարությամբ 7-րդն է հատել եզրագիծը Ֆրանսիայի 2-րդ դիվիզիոնում:

Экс-футболист сборной Армении Мишель Тер-Закарян стал главным тренером «Монпелье», сообщается на официальном сайте французского футбольного клуба.
54-летний специалист сменил на этом посту Жана-Луи Гассе, который ушел в отставку по окончании сезона. Помогать Тер-Закаряну будет пришедший в клуб вместе с ним Франк Риззетто, пишет «Р-Спорт».
В бытность игроком Тер-Закарян на протяжении десяти лет выступал за «Монпелье», а в 1996-1997 годах провел 5 игр за сборную Армении. По окончании спортивной карьеры он работал в качестве тренера в «Монпелье» с юношеской и молодежной командами. Впоследствии возглавлял французские клубы «Нант» и «Клермон». В завершившемся сезоне Тер-Закарян тренировал «Реймс», который под его руководством финишировал седьмым во втором по силе дивизионе чемпионата Франции – Лиге 2.