Ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը պատրաստվում է Գերմանիայի Դորտմունդ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունը: Մայիսի 25-ին երիտասարդ ազատոճայինները կմեկնեն Բելառուս՝ մասնակցելու միջազգային մրցաշարի:
Հավաքականի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը նշել է, որ Բելառուսում հիմնականում հանդես կգան Եվրոպայի առաջնություն մեկնող ըմբիշները, մեջբերում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
«Առաջիկա միջազգային մրցաշարին կմասնակցեն մեր առաջին համարները: Թիմում ընդգրկել ենք նաեւ աչքի ընկած երկու մարզիկի, որոնք Հայաստանի առաջնության մրցանակակիր են: Բելառուսում ըմբիշներ կունենանք բոլոր քաշային կարգերում: Իհարկե, պայքարելու ենք մրցանակային տեղերի համար:
Մրցաշարից անմիջապես հետո կմեկնենք Վլադիկավկազ, որտեղ Հարավային Օսեթիայի մեծահասակների հավաքականի հետ համատեղ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք»,- ասել է Վարդանյանը:
Բելառուսի միջազգային մրցաշարին կմասնակցեն Կարեն Զուրաբյանը, Արսեն Հարությունյանը, Վարդգես Կարապետյանը, Գեւորգ Մխեյանը, Գեղամ Գալստյանը, Արման Ավագյանը, Արման Անդրեասյանը, Հովհաննես Մաղաքյանը, Սարգիս Հովսեփյանը եւ Հովհաննես Մխիթարյանը:

25 Май 2017 - 11:02 AMT
Молодежная сборная Армении по вольной борьбе готовится чемпионату Европы в немецком Дортмунде. До первенства континента молодые борцы вольного стиля 25 мая отправятся в Белоруссию для участия в международном соревновании.
Старший тренер молодежной сборной Аветик Варданян отметил, что в Белоруссии в основном выступят борцы, едущие на чемпионат Европы.
«В этом международном турнире примут участие наши первые номера. Но в состав команды привлечены также два спортсмена, ставшие призерами чемпионата Армении. В Белоруссии у нас будут борцы во всех весовых категориях. Конечно, поборемся за призовые места.
Сразу после соревнования отправимся во Владикавказ, где проведем совместный сбор вместе со взрослой сборной Осетии», – сказал Варданян, пишет пресс-служба НОК РА.
В международном турнире в Боруссии примут участие Карен Зурабян, Арсен Арутюнян, Вардгес Карапетян, Геворг Мхеян, Гегам Галстян, Арман Авакян, Арман Андреасян, Оганес Магакян, Саркис Овсепян, Оганес Мхитарян.