Մայիսի 30-ին ՊԲ ուղղություններից մեկում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող Ալիկ Սմբատի Ավանեսյանը: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՀՀ ԶՈՒ բուժծառայության վարչության պետ Կամավոր Խաչատրյանը:
«Զինծառայողի վիճակը ծանր է: Նա ստացել է աջ ազդրի հրազենային միջանցիկ վիրավորում, գտնվում է Ստեփանակերտի զինհոսպիտալում և նրան դեռևս հնարավոր չէ տեղափոխել Երևան», – ասել է Խաչատրյանը՝ նշելով, որ վիճակը կայունացնելուց հետո կքննարկվի տեղափոխման հարցը, գրում է Aysor.am-ը:
Մայիսի 20-ին՝ ժամը 07:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Կարեն Սարիբեկի Դանիելյանը:
Մայիսի 26-ին՝ ժամը 11:45-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Արմեն Ռաֆիկի Հարությունյանը (ծնվ. 1996թ.):

31 Май 2017 - 12:41 AMT
30 мая на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР вследствие стрельбы ВС Азербайджана огнестрельное ранение получил военнослужащий-контрактник Алик Смбатович Аванесян. Об этом в беседе с журналистами заявил начальник отдела медицинской службы ВС РА Камавор Хачатрян.
«Сосотояние военнослужащего оценивается как тяжелое. Он получил огнестрельное ранение правого бедра, находится в госпитале Степанакерта, и пока его невозможно перевести в Ереван», – сказал Хачатрян, добавив, что после стабилизации его состояния будет обсужден вопрос транспортировки военнослужащего, пишет Aysor.am.
26 мая, около 11:45 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник Армен Рафикович Арутюнян, 1996 г.р.