3 Հունիս 2017 - 11:13 AMT
Գերմանիայի խոշորագույն Rock am Ring բացօթյա ռոք փառատոնը կշարունակվի նախապես հայտարարված ծրագրով: Կազմակերպիչները հայտարարել են այդ մասին փառատոնի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջում՝ նշելով, որ ահաբեկչական սպառնալիքի վերաբերյալ կասկածները չեն հաստատվել:
Ոստիկանները հաստատել են, որ քննչական գործողությունները դադարեցվել են:
Փառատոնի առաջատար մասնակիցների թվում են Rammstein-ն ու System of a Down-ը:
Ըստ կազմակերպիչների, ոստիկանությունը թույլատրել է վերսկսել փառատոնը երկարատև որոնումներից և տարածքի զննությունից հետո, հայտնում է tjournal-ը:
Հունիսի 3-ին փառատոնի շրջանակում հանդես կգան Sum 41, Suicide Silence, Machine Gun Kelly խմբերը և ևս 30 երաժիշտ: Ընդհանուր առմամբ փառատոնին մասնակցում է մոտ 85 խումբ և մենակատար:
Հունիսի 2-ին Գերմանիայի խոշորագույն Rock am Ring բացօթյա ռոք փառատոնն ընդհատվել էր ահաբեկչության սպառնալիքի պատճառով, որին հավաքվել է ռոքի 87.000 սիրահար: Մասնակիցներին և հանդիսատեսներին խնդրել են լքել տարածքը: Կազմակերպիչները հույս էին հայտնել, որ հունիսի 3-ին փառատոնը կշարունակվի:

3 Июнь 2017 - 10:43 AMT
Крупнейший музыкальный фестиваль в Германии Rock am Ring продолжится по заявленной ранее программе. Организаторы рассказали на официальной странице мероприятия в социальной сети Facebook, что подозрения относительно террористической угрозы не подтвердились.
Полицейские подтвердили, что следственные мероприятия по делу прекращены.
Среди хедлайнеров фестваля — Rammstein и System of a Down.
По словам организаторов, полиция разрешила возобновить фестиваль после длительных поисков и прочёсывания территории. Они отметили, что мероприятие продолжится по запланированной программе, и ещё раз отблагодарили посетителей фестиваля за дисциплинированность и уважение, передает tjournal.
Согласно программе на сайте Rock am Ring, 3 июня на сценах фестиваля выступят группы Sum 41, Suicide Silence, Machine Gun Kelly и ещё около 30 музыкантов. Всего на мероприятие должны приехать около 85 групп и артистов.
2 июня полиция прервала первый день музыкального фестиваля Rock am Ring из-за угрозы теракта. Вскоре немецкие СМИ сообщили, что правоохранительные органы задержали двух сотрудников фирмы, занимающейся обслуживанием мероприятия, по подозрению в подготовке теракта.