Հուլիսի լույս 3-ի գիշերը Թբիլիսիի կենտրոնում անհայտները ներկ են լցրել Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևի հուշարձանի վրա:
Գիշերվա ընթացքում Թբիլիսիի քաղաքապետարանի համապատասխան ծառայությունը մաքրել է հուշարձանը, հայտնում է Apsny.ge-ն:
Ներքին գործերի նախարարությունը դե չի մեկնաբանել կատարվածը, իսկ վրացական ԶԼՄ-ները կապել են միջադեպը ադրբեջանական ընդդիմադիր լրագրող Աֆղան Մուխթարլիին՝ Ադրբեջանին արտահանձնելու դեպքի հետ:
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում ձերբակալվել ու Ադրբեջանին է հանձնվել meydan.tv ընդդիմադիր լրագրող Աֆղան Մուխթարլին:

3 Июнь 2017 - 12:49 AMT
Неизвестные облили краской мемориал бывшего президента Азербайджана Гейдара Алиева в центре Тбилиси.
Инцидент произошел в ночь на 2 июня, служба очистки мэрии Тбилиси всю ночь чистила памятник, сообщает Грузия-online со ссылкой на Imedi.
В МВД пока не комментировали произошедшее.
Причины произошедшего неизвестны, однако грузинские СМИ связали инцидент с оппозиционным азербайджанским журналистом Афганом Мухтарлы, который исчез из Тбилиси при неизвестных обстоятельствах и оказался на территории Азербайджана, где его арестовали.
Читайте также: Комиссар СЕ призвал Баку незамедлительно освободить Мухтарлы и обеспечить соблюдение его прав