1 Հոկտեմբեր 2002 - 14:48 AMT
ՎՐԱՑ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ՄՈՏԱԿԱՅՔՈՒՄ ԶԻՆՎԱԾ ՀԱՐՁԱԿՈՒՄ Է ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ԹՈՒՐՔԻԱ ՄԵԿՆՈՂ ՄԻԿՐՈԱՎՏՈԲՈՒՍԻ ՎՐԱ
Սեպտեմբերի 30-ի գիշերը, վրաց-ադրբեջանական սահմանի մոտակայքում տեղի է ունեցել զինված հարձակում Հայաստանից Թուրքիա մեկնող միկրոավտոբուսի վրա: Թուրքիայի քաղաքացի Աիգուն Սամեդին պատկանող «Մերսեդես» մակնիշի միկրոավտոբուսում գտնվել է Հայաստանի 22 քաղաքացի: Խլելով ուղեւորներից 20 հազար ԱՄՆ դոլար եւ ոսկյա զարդեր` հանցագործները չքվել են անհայտ ուղղությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է«Արմինֆո» գործակալությունը, տվյալ փաստի առնչությամբ քննություն է վարվում:

1 Октябрь 2002 - 14:48 AMT
НА ГРУЗИНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ ГРАНИЦЕ СОВЕРШЕНО РАЗБОЙНОЕ НАПАДЕНИЕ НА МИКРОАВТОБУС, СЛЕДУЮЩИЙ РЕЙСОМ АРМЕНИЯ-ТУРЦИЯ
В ночь на 30 сентября близ грузино-азербайджанской границы было совершено вооруженное нападение на микроавтобус, следующий рейсом из Армении в Турцию. В автобусе марки “Мерседес”, принадлежащем гражданину Турции Сигуну Самеду, находились 22 армянских гражданина. Изъяв у пассажиров около 20 тысяч долларов и золотые украшения, преступники скрылись в неизвестном направлении. Как сообщает агентство “Арминфо”, по данному факту ведется следствие.