7 Հունիս 2017 - 08:02 AMT
Տեղեկություններ կան նաև Թեհրանի հարավում իմամ Հոմեյնիի դամբարանի տարածքում կրակոցների մասին՝ 1 մարդ զոհվել է, 5-ը՝ վիրավորվել:
ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ. ԻՊ-ն ստանձնել է Իրանում հարձակումների պատասխանատվությունը
Ըստ Tasnim գործակալության, խորհրդարանի վրա հարձակման հեևանքով զոհվածն ու վիրավորներից 2-ը պահակազորի աշխատակիցներ են, տուժածներից մեկը՝ այցելու: Ըստ գործակալության, հարձակվողները 3-ն են, նրաք զինված են: Հարձակվողների ինքնությունը դեռ պարզված չէ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ինչպես հայտնում է Fars-ը, հարձակվողներից մեկը մահապարտ է, նա շրջապատված է անվտանգության ծառայության աշխատակիցներով: Փոխհրաձգության մասնակիցներից մեկին հաջողվել է լքել շենքն ու կրակ բացել փողոցում:
Չնայած այս ամենին, խորհրդարանական նիստն անցնում է սովորական ռեժիմով և հեռարձակվում է ազգային ռադիոյով:
Ըստ ISNA գործակալության, Հոմեյնիի դամբարանի մոտ հարձակվողներից մեկը պայթեցրել է իրեն, ևս մեկը սպանվել է: Շենքի մոտ նաև պայթուցիկ սարք է վնասազերծվել:

7 Июнь 2017 - 07:48 AMT
Неизвестные открыли огонь в парламенте Ирана, в результате 1 человек погиб, 8 получили ранения. Также сообщается о стрельбе на территории мавзолея имама Хомейни на юге Тегерана, 1 человек погиб и 5 ранены.
По информации агентства Tasnim, погибший при атаке на парламент, как и двое раненых, являются сотрудниками службы охраны парламента, еще один пострадавший — посетитель. Нападавших, по данным агентства, трое, они вооружены пистолетом и автоматами Калашникова. Сообщается, что злоумышленники взяли в заложники несколько человек. Личности и цели нападавших пока не установлены, пишет РИА Новости.
Как сообщает агентство Fars, один из нападавших — смертник, он окружен силами безопасности. Еще один участник перестрелки сумел покинуть здание и открыл огонь на улице. При этом, несмотря на стрельбу, парламентская сессия проходит в обычном режиме. Она транслируется по национальному радио.
Также сообщается о стрельбе на территории мавзолея имама Хомейни на юге Тегерана.
По данным агентства ISNA, один из нападавших у мавзолея подорвал надетый на себя жилет с взрывчаткой. Еще одного нападавшего ликвидировала охрана. Сообщается о погибшем и пяти раненых. Кроме того, близ здания мавзолея было обезврежено взрывное устройство.