Մյանմայում ռադարների էկրաններից անհետացած ռազմական ինքնթաիռի բեկորները հայտնաբերվել են ծովում: Ինքնաթիռում 116 մարդ է եղել:
«Փրկարարները հայտնաբերել են ինքնաթիռի բեկորները ծովում, Տավոյ քաղաքից 218 կմ հեռավորության վրա»,-ասել է Մյանմայի իշխանությունների ներկայացուցիչը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին France Press-ի վրա հղումով:
Պաշտոնյան հավելել է, որ որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են:
Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են ծովային նավեր և ավիացիա: Ինքնաթիռում եղել է 105 ուղևոր և անձնակազմի 11 անդամ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Մյանմայում ռադարներից 100-ից ավելի ուղևոր տեղափոխող ռազմական ինքնաթիռ է անհետացել: «Կապը անսպասելի ընդհատվել է տեղի ժամանակով 11:35-ին, երբ ինքնաթիռը Տավոյ քաղաքից մոտ 20 մղոն հեռավորության վրա էր»,-ասել է Մյանմայի բանակի ղեկավարը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին France Press-ի վրա հղումով:

7 Июнь 2017 - 13:05 AMT
Обломки пропавшего военного самолета из Мьянмы, на борту которого находилось более 116человек, обнаружены в море.
«В настоящий момент они (спасатели) обнаружили обломки самолета в море, в 218 километрах от города Тавой», — сказал представитель властей Мьянмы, передает РИА Новости со ссылкой на France Press.
Чиновник добавил, что поисково-спасательная операция продолжается.
Самолет, летевший с южного побережья Мьянмы в Янгон, пропал с радаров, когда пролетал над морем в 20 милях западнее города Давэй (Тавой).
Властями организована поисково-спасательная операция с участием морских судов и авиации, однако пока новой информации о самолете нет, говорится в сообщении. На борту самолета находилось 105 пассажиров и 11 членов экипажа.