8 Հունիս 2017 - 07:31 AMT
Կիևում ԱՄՆ դեսպանատան մոտ պայթյուն է տեղի ունեցել: Այդ մասին ասվում է կիևյան ոստիկանության կայքում: Միջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել: Իրավապահները պայթյունը որակել են որպես ահաբեկչություն:
Պայթյունը որոտացել է Երևանի ժամանակով 01:05-ին, տեղի ժամանակով 00:05-ին: Պատահարի վայր ժամանած ոստիկանության աշխատակիցները հայտնաբերել են, որ անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել ԱՄՆ դեսպանատան տարածք, հայտնում է tvrain.ru-ն:
Կիևի իրավապահ մարմինները քրեական գործ են հարուցել «ահաբեկչական գործողություն» հոդվածով:
Այժմ իրավապահները որոնում են այն մարդկանց, որոնք մեղսակից են ԱՄՆ դեսպանատան տարածք պայթուցիկի նետելուն:

У здания посольства США в Киеве произошел взрыв. Об этом сообщается на сайте киевской полиции. В результате инцидента никто не пострадал. Правоохранители квалифицировали взрыв как теракт.
Взрыв произошел около 00:05 по местному времени (01:05 по ереванскому). Прибывшие на место происшествия сотрудники полиции обнаружили, что неизвестный бросил на территорию посольства США неустановленное взрывное устройство, передает tvrain.ru.
Киевские правоохранители завели уголовное дело по статье «Теракт».
В настоящее время ведется розыск людей, причастных к взрыву на территории дипломатического представительства США в Киеве.