8 Հունիս 2017 - 12:32 AMT
Ըմբշամարտի համաշխարհային միությունը (UWW) հրապարակել է հունահռոմեական ըմբիշների թարմացված վարկանիշային աղյուսակը: Լավագույնների շարքում ընդգրկվել է Հայաստանի հավաքականի վեց ըմբիշ:
98 կգ քաշային կարգում օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը նահանջել է երկու հորիզոնականով և այժմ երրորդն է: Նա 2017 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալի էր արժանացել:
Միհրան Հարությունյանը (66 կգ) 7-րդ տեղն է զբաղեցնում, Վարշամ Բորանյանը (71 կգ)՝ 17-րդ, Կարապետ Չալյանը և Արսեն Ջուլֆալակյանը (երկուսն էլ՝ 75 կգ), համապատասխանաբար, 12-րդ և 16-րդ, իսկ Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ) 15-րդն է, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականն այժմ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Օլիմպավանում: Հայ ըմբիշները պատրաստվում են Թբիլիսիում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:

Шесть армянских борцов греко-римского стиля вошли в обновленный рейтинг Всемирной организации борьбы (UWW). Об этом сообщает официальный сайт Национального олимпийского комитета Армении.
В весовой категории 98 кг олимпийский чемпион Артур Алексанян опустился на две позиции. В настоящее время Алексанян занимает третье место.
На чемпионате Европы 2017 года он удостоился бронзовой медали.
Мигран Арутюнян (66 кг) занимает 7 место, Варшам Боранян (71 кг) – 17, Карапет Чалян и Арсен Джулфалакян (оба – 75 кг), соответственно, 12 и 16, Максим Манукян (85 кг) – 15 места.
Сборная Армении по греко-римской борьбе сейчас проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване. Армянские борцы готовятся к международному турниру в Тбилиси.