10 Հունիս 2017 - 07:03 AMT
Լոնդոնի ոստիկանությունը հայտարարել է հասարակական վայրերում անվտանգության միջոցների խստացման մասին, այդ թվում բարիկադների տեղադրման:
Ըստ հայտարարության, հիմա քննարկվում է մարդկանց կուտակման վայրերում և գլխավոր տեսարժան վայրերի մոտ բարիկադնել տեղադրելու, ինչպես նաև անվտանգության այլ միջոցառումներ ձեռնարկելու հնարավորությունը:
«Եթե նկատեք ինչ-որ անսովոր կամ կասկածելի բան, եթե ուղղակի ինչ-որ բան զգաք, ապա վստահեք ձեր բնազդներին և հայտնեք այդ մասին»,-ասվում է Լոնդոնի ոստիկանության հակաահաբեկչկան բաժնի պետ Դինա Հեյդոնի հայտարարության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հունիսի 3-ի երեկոյան Լոնդոնում կամրջի վրա միկրոավտոբուսը քշել է բազմության վրա, որից հետո մեքենայից դուրս է եկել 3 հոգի և դանակներով հարձակվել մարդկանց վրա։Ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 7 մարդ, 48-ը տուժել են՝ ստանալով տարբեր աստիճանի վնասվածքներ:Բրիտանական ոստիկանությունը հունիսի 5-ին հայտնել է Լոնդոնում ահաբեկչությունների գործով ձերբակալությունների մասին:

Полиция Лондона заявила о возможных усилениях мер безопасности в общественных местах, в том числе об установлении баррикад.
Согласно заявлению, в данный момент обсуждается вопрос об установлении баррикад в местах скопления людей и главных достопримечательностей, а также о введении других мер по усилению безопасности. Стражи порядка также рассматривают способы обеспечения безопасности во время проведения массовых событий в течение лета, пишет РИА Новости.
«Если вы заметите что-то необычное или подозрительное, если вы просто почувствуете что-то неладное, доверьтесь своим инстинктам и сообщите об этом, пожалуйста», — отметил глава контртеррористического отдела полиции Дин Хэйдон.
3 июня автомобиль врезался в толпу на Лондонском мосту, после чего трое вооруженных террористов, выбравшись из машины, напали на прохожих. Террористы были ликвидированы полицией. Скотланд-Ярд 7 июня официально подтвердил увеличение числа жертв теракта до восьми человек. Некоторые пострадавшие остаются в критическом состоянии.