12 Հունիս 2017 - 07:35 AMT
Հունիսի 12-ին Նախիջևանում մեկնարկել են թուրք-ադրբեջանական համատեղ մարտավարական զորավարժությունները երկու երկրների ԶՈւ բոլոր զորատեսակների մասնակցությամբ:
Զորավարժությունների նպատակն է զորքերի գործողությունների համակարգումը ԶՈւ ստորաբաժանումների միջև փորձի փոխանակման միջոցով: Նախատեսվում է նաև զարգացնել երկու երկրների ԶՈւ ստորաբաժանումների փոխգործակցությունը համատեղ գործողությունների անցկացման միջոցով, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունն Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության վրա հղումով:
Զորավարժությունները կտևեն մինչև հունիսի 16-ը:
Իսկ Վրաստանի տարածքում դեռ չեն ավարտվել Ադրբեջանի, Վրաստանի և Թուրքիայի համատեղ զորավարժությունները: Զորավարժություններին մասնակցում են հատուկ նշանակության ուժերը: Զորավարժությունները կավարտվեն հունիսի 14-ին:

12 июня в Нахиджеване начались совместные тактические учения Азербайджана и Турции с участием видов войск вооруженных сил двух стран. Об этом сообщает Минобороны Азербайджана.
Целью учений является развитие координации войск посредством проведения обмена опытом между вооруженными силами и достижение взаимодействия военных подразделений двух стран путем развития способностей проведения совместных операций, пишрт АПА.
Учения продлятся до 16 июня.
В соответствии с соглашением между министрами обороны Азербайджана, Турции и Грузии в Тбилиси проводятся совместные учения спецназа трех стран под названием «Кавказский орел». Учения продлятся до 14 июня.