12 Հունիս 2017 - 12:50 AMT
Հունիսի 11-ին «Դինամո» ՄՀԿ-ում անցկացվել է թաեքվոնդոյի Հայաստանի կրտսեր պատանիների (Մ15 տարեկան) առաջնությունը, որին մասնակցել է Երևանի և հանրապետության մարզերի 44 պատանի մարզիկ: Նրանք մրցել են 10 քաշային կարգերում:
Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը հայտնել է, որ առաջնության արդյունքներով ձևավորված հավաքականը, մարզիչ Սարգիս Սարգսյանի ղեկավարությամբ, կպատրաստվի Եվրոպայի առաջնությանը:
Կադետների մայրցամաքի առաջնությունը կանցկացվի սեպտեմբերի 21-ից 24-ը՝ Բուդապեշտում: Մինչ այդ, մեր մարզիկներն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն Սևանի ափին և, հնարավոր է, Իրանում:

12 Июнь 2017 - 13:00 AMT
11 июня в спортивном обществе «Динамо» прошел чемпионат Армении по тхэквондо среди кадетов (до 15 лет).
В турнире приняли участие 44 юных спортсмена из Еревана и марзов республики, соревновавшиеся в 10 весовых категориях.
Как сообщил вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян, сформированная по итогам первенства сборная команда под руководством старшего тренера Саргиса Саргсяна будет готовиться к чемпионату Европы, пишет пресс-служба НОК РА.
Первенство континента среди кадетов пройдет в Будапеште с 21 по 24 сентября.
До этого армянские спортсмены проведут учебно-тренировочный сбор на берегу Севана и, возможно, в Иране.