Հունիսի 13-ի վաղ առավոտյան Մյունխենի արվարձանում կրակոցներ են հնչել երկաթուղային Ունտերֆյորինգ կայարանում: Մի քանի մարդ է վիրավորվել:
Կին ոստիկանը ծանր վիրավորվել է: Մեկ մարդ է ձերբակալվել, հայտնում է Մյունխենի ոստիկանությունը Twitter-ում:
Ըստ ոստիկանության, իրավիճակը կայարանում վերահսկվում է, բնակչության համար վտանգ չկա: Գործողությանը մասնակցում են դաշնային ոստիկանության հատուկ ստորաբաժանումներ և ուղղաթիռներ: Պատահարի հանգամանքները դեռ հայտնի չեն, սակայն ոստիկանությունն արդեն բացառել է ահաբեկչության տարբերակը, գրում է Deutsche Welle-ն:
Dpa գործակալությունը նշում է, որ կրակոցները Ունտերֆյորինգ կայարանում հիշեցրել են 3 տարվա վաղեմության ողբերգական իրադարձությունների մասին: Այն ժամանակ նույնպես Մյունխենի արվարձանում կրակոցներից սպանվեց 1 և վիրավորվեց ևս 3 մարդ: Հանցագործը 27-ամյա տղամարդ էր, որ հոգեպես անհավասարակշիռ համարվեց և մինչ օրս այդպես էլ չի կանգնել դատարանի առջև:

В окрестностях Мюнхена в результате стрельбы на станции пригородного железнодорожного транспорта Унтерфёринг утром 13 июня ранено несколько человек.
Женщина-полицейский получила тяжелые ранения. Задержан один человек, сообщила мюнхенская полиция в Twitter.
Согласно полиции, ситуация на вокзале взята под контроль, опасности для населения нет. В операции задействованы спецподразделения федеральной полиции и вертолеты. Подоплека случившегося пока неизвестна, однако поллиция уже исключила версию теракта, пишет Deutsche Welle.
Агентство dpa отмечает, что стрельба в Унтерфёринге воскресила в памяти трагические события, происшедшие почти год тому назад. Тогда на станции Грэфинг под Мюнхеном в результате стрельбы был убит один и ранено еще три человека. Преступник – 27-летний мужчина – открыл беспорядочную стрельбу. Он был признан психически невменяемым и до сих пор так и не предстал перед судом.