14 Հունիս 2017 - 09:37 AMT
Ամերիկացիների 58%-ը դժգոհ է Դոնալդ Թրամփի աշխատանքից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում: Սոցհարցման այդպիսի տվյալներ է բերում Gallup International-ը: Նրա գործունեությանը հավանություն է տալիս հարցման մասնակիցների միայն 36%-ը: Նշվում է, որ դժգոհության վարկանիշն ավելացել է մեկ կետով և հասել է առավելագույն ցուցանիշի, գրում է Lenta.ru-ն:
Ընդհանուր առմամբ Թրամփից դժգոհության մակարդակը 40%-ից ցածր չի եղել:
Ինչպես հայտնում է Gallup International-ը, Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ միակ նախագահ է, որից դժգոհության մակարդակը հասել է 58 տոկոսի նախագահության առաջին 6 ամսում: Բիլ Քլինթոնին նույն շրջանում սատարում էր 51 տոկոսը, Բարաք Օբամային՝ 64 տոկոսը, Ջորջ Բուշ կրտսերին՝ 62 տոկոսը:
Հարցմանը մասնակցել է 1.500 մարդ: Ապրիլին The Washington Post-ի և ABC News-ի համատեղ հարցումը ցույց է տվել որ նախագահության 100 օրից հետո Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ պատմության մեջ ամենաքիչ աջակցություն վայելող նախագահներից է:

Работой Дональда Трампа на посту президента США недовольны 58 процентов американцев. Такие данные соцопроса приводит Gallup International.
Хозяина Белого дома поддерживают лишь 36 процентов респондентов. Отмечается, что рейтинг недовольства поднялся на один процент и обновил свой максимум, пишет Lenta.ru.
В целом за почти пять месяцев нахождения у власти рейтинг популярности Трампа держался на уровне 40 процентов, недовольство его деятельностью выражали 54 процента граждан США.
Как сообщает Gallup International, Дональд Трамп — единственный американский лидер, чей рейтинг недовольства составил 58 процентов за первые полгода нахождения у власти. Так, Билла Клинтона во время аналогичного периода поддерживал 51 процент, а Барака Обаму 64 процента граждан страны, Джорджа Буша-младшего — 62 процента американцев.
В опросе приняли участие 1,5 тысячи человек.
В апреле соцопрос, проведенный The Washington Post совместно с ABC News, показал, что после 100 дней президентства Дональд Трамп стал одним из самых непопулярных американских лидеров за всю историю Соединенных Штатов.