«Մանչեսթեր Յունայթեդը» սկսել է կասկածել, արդյոք նպատակահարմար է ձեռք բերել Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին:
Ըստ աղբյուրի, ակումբում կարծում են, որ Ռոնալդուի անցումն ակումբ մեծ ռիսկերի հետ է կապված: Առաջին հերթին խոսքը տարիքի մասին է, պորտուգալացին արդեն 32 տարեկան է, և հետո նրա համար հարկ կլինի վճարել առնվազն € 200 մլն: Այդ գումարին կգումարվի ևս € 22 մլն տարեկան աշխատավարձը, գրում է Championat.com-ը Daily Express-ի վրա հղումով:
Բացի այդ, կա ևս մեկ հանգամանք ի դեմս գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մուորինյոյի: «Ռեալում» աշխատելու վերջին խաղաշրջանում նա դիմակայության մեջ էր ֆուտբոլիստներից շատերի հետ, այդ թվում՝ Ռոնալդուի: Պորտուգալացի մասնագետը մի արտահայտութուն է արել, որը մեծ արձագանք ստացավ. «Ես իսկական Ռոնալդուին եմ մարզել, ոչ՝ հիմիկվա»:
Ավելի վաղ պորտուգալական A Bola-ն գրել էր, որ 32-ամյա հարձակվողը մտադիր է հեռանալ Մադրիդի «Ռեալից» իսպանական դատախազության կողմից €14,7 մլն հարկ չվճարելու մեղադրանքի պատճառով: Լուրեր սկսեցին շրջանառվել, որ անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ղեկավարությունը որոշել է վերադարձնել հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին: Ըստ El Confidencial-ի տեղեկությունների, ակումբը պատրաստ է 200 մլն եվրո վճարել պորտուգալացու տրանսֆերի համար:
Ռոնալդուն «Ռեալի» կազմում է հանդես գալիս 2009-ից: Նրա համար իսպանական ակումբը 94 մլն եվրո էր վճարել «Մանչեսթեր Յունաթեդին»: Անգլիական թիմի կազմում նա խաղացել է 6 տարի, 3 անգամ դառնալով երկրի չեմպիոն, իսկ 2008-ին հաղթել է Չեմպիոնների լիգայում:

Руководство «Манчестер Юнайтед» стало сомневаться насчет целесообразности приобретения нападающего мадридского «Реала» Криштиану Роналду.
Согласно информации источника, в стане манкунианцев считают, что покупка футболиста сборной Португалии связана с большими рисками. В первую очередь речь идет о возрасте 32-летнего Роналду, за которого нужно будет заплатить не менее € 200 млн. К этой сумме нужно добавить еще € 22 млн годовой зарплаты, пишет Championat.com со ссылкой на Daily Express.
Кроме того, есть еще один немаловажный фактор в лице главного тренера английского гранда Жозе Моуринью. В последнем сезоне его работы у руля «Реала» он конфликтовал со многими игроками, в том числе и с Роналду. Португальский специалист сказал фразу, вызвавшую большой резонанс: «Я тренировал настоящего Роналдо, не нынешнего».
Будущее Роналду в «Реале» в данный момент неясно. Он обвиняется в неуплате налогов на сумму € 14,7 млн в период с 2011 по 2014 год. В частности, пресса сообщает, что футболист сделал это посредством общественной организации, которую создал в 2010 году. Роналду обвиняется в неуплате тех денег, которые получал от своих имиджевых прав. В целом же игрок обвиняется в четырех преступлениях против налоговых органов Испании.