Հուլիսի 4-ից 6-ը Վիլնյուսում կընթանա Արևելյան եվրոպական երկրների վոլեյբոլի գոտային ասոցիացիայի (EEVZA) լողափնյա վոլեյբոլի մինչև 18 տարեկան պատանիների առաջնությունը, որին կմասնակցի Արման Միսկարյան և Ռազմիկ Հակոբյան զույգը:
Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը հայտնել է, որ միջազգային մրցաշարից հետո Երևանում կկայանա լողափնյա վոլեյբոլի Հայաստանի առաջնությունը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հուլիսի 7-ից 9-ը կմրցեն տղամարդիկ և կանայք, հուլիսի 11-ից 13-ը` պատանիներն ու աղջիկները: Յուրաքանչյուր մրցմանը նախատեսվում է 16 զույգի մասնակցություն:

На проходящем с 4 по 6 июля в Вильнюсе чемпионате Восточно-европейской зональной ассоциации (EEVZA) по пляжному волейболу среди юношей (до 18 лет) примет участие армянская пара Арман Мискарян и Размик Акопян. Об этом сообщает НОК Армении.
Как сообщил генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян, после международного турнира в Ереване состоится чемпионат республики по пляжному волейболу.
7-9 июля будут соревноваться мужчины и женщины, 11-13 июля – юноши и девушки. В каждом соревновании планируется участие 16 пар. Также в начале июля 2017 года состоится семинар для тренеров по пляжному волейболу.