Ազգային անվտանգության հարցերին նվիրված Lawfare բլոգի խմբագիր Բենջամին Ուիթսը հայտարարել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հաջողությունները մարտարվեստում «խարդախություն» են, գրում է Gazeta.ru-ն The Washington Post-ի վրա հղումով:
Ուիթսի կարծիքով, Պուտինը հաղթել է «կեղծ» մենամարտերում, իսկ ՌԴ նախագահի հակառակորդները միտումնավոր են պարտվել նրան: Լրագրողը նշել է նաև, որ Պուտինի մրցակիցները չափազանց հեշտ են ընկնում նրա հարվածներից հետո: «Նա մենամարտում է միայն այն մարդկանց հետ, որոնք իր իշխանության տակ են և նրանք բոլորը վայր են ընկնում նրա համար»,-ասել է Ուիթսը:
Lawfare բլոգի խմբագիրը մենամարտի է կանչել Պուտինին և կարծում է, որ ՌԴ նախագահը պետք է ընդունի մարտահրավերը:
Ուիթսը թաեքվոնդոյի և հայկիդոյի սև գոտիներ ունի: Իր հերթին Պուտինը սև գոտի ունի թաեքվոնդոյից, ինչպես նաև ձյուդոյի և սամբոյի սպորտի վարպետ է:

Редактор блога по вопросам национальной безопасности Lawfare Бенджамин Уиттс заявил, что успехи президента России Владимира Путина в боевых искусствах являются «мошенничеством», передает gazeta.ru со ссылкой на The Washington Post.
По мнению Уиттса, Путин побеждал в «фальшивых» боях, а противники российского лидера проигрывали ему специально. Журналист также подчеркнул, что соперники Путина слишком легко падают после его ударов. «Он борется только с людьми, которые находятся в его власти, и все они падают для него», — отметил Уиттс.
При этом редактор Lawfare вызвал Путина на бой. Уиттс считает, что президент России должен принять вызов.
Уиттс обладает черными поясами по тхэквондо и айкидо. В свою очередь у Путина есть черный пояс по тхэквондо, также он является мастером спорта по дзюдо и самбо.