19 Հուլիս 2017 - 12:14 AMT
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» լեգենդար կիսապաշտպան Ռայան Գիգզը հայտարարել է, որ խորվաթ կիսապաշտպան Իվան Պերիշիչի հնարավոր տրանսֆերը կխթանի մրցակցությունը անգլիական թիմում
«Եթե Պերիշիչը տեղափոխվի ՄՅՈւ, Հենրիխ Մխիթարյանը, Մարկուս Ռեշֆորդը և Անտոնի Մարտիալը ստիպված կլինեն ավելացնել ջանքերը: Կմեծանա մրցակցությունը»,-ասել է Գիգզը:
Ինչ վերաբերում է Ռոմելու Լուկակուին, Գիգզն ասել է, որ վերջինս միշտ ճնշման է ենթարկվելու: «Մանչեսթեր Յունայթեդում» դու մշտապես պետք է ապացուցես, որ արժանի ես լինել մեկնարկային կազմում»,-ասել է Գիգզը, հայտնում է Dailymail-ը Sky Sports-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ տեղեկություններ տարածվեցին այն մասին, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» բանակցում է Պերիշիչի տրանսֆերի շուրջ, սակայն կողմերը դեռ համաձայնության չեն եկել:

Легендарный полузащитник «Манчестер Юнайтед» Райан Гиггз заявил, что возможный трансфер хорватского полузащитника Ивана Перишича усилит конкуренцию в английской команде.
«Если Перишич перейдет в «Манчестер Юнайтед», то Генрих Мхитарян, Маркус Рэшфорд и Антони Мартиаль будут вынуждены прибавить. Усилится конкуренция», – сказал Гиггз.
Относительно Ромелу Лукаку, Гиггз сказал, что он всегда будет находится под давлением.
«В «Манчестер Юнайтед» ты всегда должен доказывать, что достоин места в стартовом составе»,- сказал Гиггз, сообщает Dailymail со ссылкой на Sky Sports.
Ранее появилась информация о том, что «Манчестер Юнайтед» ведет переговоры по трансферу Перишича, однако стороны пока что не пришли к соглашению.