19 Հուլիս 2017 - 13:09 AMT
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամներ Արթուր Դավթյանը, Վահագն Դավթյանը և Հարություն Մերդինյանը հոկտեմբերի 2-ից 8-ը հանդես կգան Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում:
Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը հայտնել է, որ նշված երեք մարզիկը, մինչ այդ կմեկնեն Փարիզ, որտեղ սեպտեմբերի 16-17-ը կանցկացվի աշխարհի Գավաթի խաղարկության փուլը, այնուհետև Ֆրանսիայի և Չինաստանի թիմերի հետ համատեղ հավաք կանցկացնեն:
«Խոշոր միջազգային մեկնարկներից նշեմ ևս երկուսը: Ժորա Սմբատյանը հուլիսի 22-ից 30-ը Գյոռ քաղաքում կմասնակցի Եվրոպական ամառային օլիմպիական փառատոնին: Արթուր Դավթյանը, Արթուր Թովմասյանը և Արմեն Պետրոսյանը Հայաստանը կներկայացնեն օգոստոսի 19-ից 30-ը Թայվանի մայրաքաղաք Թայբեյում կայանալիք ամառային ունիվերսիադայում»,- ասել է Սերոբյանը:

Члены сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Давтян, Ваагн Давтян и Арутюн Мердинян со 2 по 8 октября выступят на чемпионате мира в канадском Монреале.
Главный тренер сборной Армении Акоп Серопян сообщил, что эти три гимнаста до старта первенства мира отправятся в Париж, где 16-17 сентября пройдет этап розыгрыша Кубка мира, а затем наши гимнасты проведут совместный сбор с командами Франции и Китая, передает НОК Армении.
«Из крупных международных стартов отмечу еще два. Жора Смбатян примет участие в Европейском летнем олимпийском фестивале в Дьёре. Артур Давтян, Артур Товмасян и Армен Петросян представят Армению на летней Универсиаде в Тайбэе, Тайвань, 19-30 августа», – сказал Серопян.