Ռուսաստանը ներկայացնող հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը 32-րդ հորիզոնականում է Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (АТР) վարկանիշի 50 մասնակիցների թվում, հայտնում է Ռ-Սպորտը:
Վարկանիշի առաջին 10-յակն անփոփոխ է մնում՝ էնդի Մարեյ (Մեծ Բրիտանիա), Ռաֆայել Նադալ (Իսպանիա), Ռոջեր Ֆեդերեր (Շվեյցարիա), Նովակ Ջոկովիչ (Սերբիա), Սթեն Վավրինկա (Շվեյցարիա), Մարին Չիլիչ (Խորվաթիա), Դոմինիկ Թիմ (Ավստրիա), Քեի Նիշիկորի (Ճապոնիա), Միլոշ Ռաոնիչ (Կանադա), Գրիգոր Դիմիտրովը (Բուլղարիա):
Հուլիսի 8-ին Կարեն Խաչանովը պարտվեց իսպանացի Ռաֆայել Նադալին Ուիմբլդոնի մրցաշարի 3-րդ տուրի խաղում: Խաչանովը ՌԴ վերջին ներկայացուցիչն էր տղամարդկանց մենախաղերում:

24 Июль 2017 - 08:38 AMT
Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов занимает 32 место в топ-50 рейтинга Ассоциации теннисистов-профессионалов (АТР), сообщает Р-Спорт.
Первая десятка рейтинга остается неизменной: Энди Маррэй (Великобритания), Рафаэль Надаль (Испания), Роджер Федерер (Швейцария), Новак Джокович (Сербия), Стэн Вавринка (Швейцария), Марин Чилич (Хорватия), Доминик Тим (Австрия), Кеи Нишикори (Япония), Милош Раонич (Канада), Григор Димитров (Болгария).
8 июля российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов проиграл испанцу Рафаэлю Надалю в матче третьего тура Уимблдонского турнира.Хачанов был последним представителем России в мужском одиночном разряде.