25 Հուլիս 2017 - 07:36 AMT
Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարծիք է հայտնել որ իր առաջին խաղաշրջանն անգլիական ակումբում կոփել է իրեն:
«Անշուշտ, այդ փորձը ձեռք բերելով, ես ավելի ուժեղ դարձա: Վերջին տարվա դժվարությունները շատ օգնեցին ինձ: Ես ավելի ուժեղ դարձա, կոփեցի բնավորությունս: Կարծում եմ, ես արեցի ինչ հնարավոր էր, քրտնաջան աշխատեցի, որպեսզի ցույց տամ բոլորին, որ արժանի եմ խաղալ թիմում և օգտակար լինել նրան»,-ասել է Մխիթարյանը SkySports-ին տված հարցազրույցում:
Նա հավելել է, որ հավատում է ակումբի հաջողությանն ընթացիկ խաղաշրջանում: Ըստ ֆուտբոլիստի, ՄՅՈւ մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն միշտ ասում է իր սաներին, որ իրենք պետք է ավելի շատ աշխատեն և առավելագույն ջանքերը գործադրեն:
«Մենք գիտենք, որ այս խաղաշրջանում թիմի համար ավելի բարդ է լինելու, քանի որ խաղալու ենք Չեմպիոնների լիգայում, ոչ թե Եվրոպայի լիգայում, իսկ դա բոլորովին այլ բան է», -ասել է Մխիթարյանը:
Հուլիսի 23-ին «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հաղթեց Մադրիդի «Ռեալին» հետխաղային 11-մետրանոցների արդյունքում International Champions Cup-ում։ Հենրիխ Մխիթարյանը խաղադաշտ է դուրս եկել 46-րդ րոպեին և անվրեպ իրացրել 11-մետրանոցը:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян выразил мнение, что первый сезон в составе английского клуба сделал его сильнее.
«Конечно же, благодаря этому опыту я стал сильнее. Пережитые за последний год трудности очень помогли мне. Я стал сильнее, закалил свой характер. Думаю, я сделал все возможное, усердно работал, чтобы показать всем, что я достоин играть в команде и быть ей полезен»,- сказал Мхитарян в интервью SkySports.
Он отметил, что верит в успех МЮ в этом сезоне. По словам футболиста, тренер МЮ Жозе Моуринью всегда говорит своим игрокам, что они должны больше работать и прилагать максимум усилий.
«Мы знаем, что в этом сезоне команде будет немного сложнее, потому что мы будем играть в Лиге чемпионов, а не в Лиге Европы, а это совсем другое», – заключил Мхитарян.
23 июля в рамках Международного кубка чемпионов английский клуб «Манчестер Юнайтед» в США сразился с мадридским «Реалом». Основное время поединка завершилось вничью – 1:1, а в серии послематчевых пенальти удача оказалась на стороне МЮ (2:1). Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян, вышедший на замену сразу после перерыва, реализовал свой 11-метровый удар.