Ծանրամարտի միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Սերգեյ Պետրոսյանը ողբերգական հանգամանքներում զոհվել է Կրասնոդարի մարզի Գորյաչի կլյուչ քաղաքում: Այդ մասին հայտնել է քաղաքի ղեկավար Իվան Ֆեդորովսկին իր ֆեյսբուքյան էջում:
Ինչպես հայտնում է Կրասնոդարի երկրամասի քննչական վարչության մամուլի ծառայությունը, նրա դին հայտնաբերվել է Գորյաչի Կլյուչի մոտ հուլիսի 24-ին: Հարազատները հաստատել են նրա անձը, գրում է «Ինտերֆաքսը»:
«Կատարվում է նախաքննական ստուգում՝ պարզելու համար մահվան պատճառները, ինչպես նաև դատաբժշկական փորձաքննություն»,-ասել է մամուլի ծառայության աշխատակիցը:
Ըստ քննության տվյալների, մարզիկը հետախուզման մեջ էր, քանի որ դուրս էր եկել տնից և չէր վերադարձել:
Սերգեյ Պետրոսյանը ծանրամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն էր: 2005-ին եղել է Եվրոպայի պատանիների չեմպիոն, 2006-ին՝ արծաթե մրցանակակիր աշխարհի պատանեկան առաջնությունում: Հետագայում նա հաղթել է Ստրասբուրգում Եվրոպայի 2007-ի առաջնությանը, Լինյանոյում՝ 2008-ին:

Мастер спорта международного класса по тяжелой атлетике, двукратный чемпион Европы Сергей Петросян трагически погиб в городе Горячий Ключ Краснодарского края. Об этом сообщил глава города Иван Федоровский на своей странице в социальной сети Фейсбуке.
Как сообщает пресс-служба следственного управления СКР по Краснодарскому краю, тело мужчины было обнаружено в реке под Горячим Ключом 24 июля. Родственники опознали в погибшем Петросяна, пишет «Интерфакс».
«Проводится доследственная проверка, для установления причин смерти назначена судебно-медицинская экспертиза», – сказал сотрудник пресс-службы.
По данным следствия, спортсмен был объявлен в розыск, так как ушел из дома и не вернулся.
Петросян – двукратный чемпион Европы, мастер спорта международного класса по тяжелой атлетике. В 2005 году – чемпион Европы среди юношей, в 2006 году – серебряный призер чемпионата мира среди юниоров. В дальнейшем Петросян побеждал на чемпионатах Европы в Страсбурге (в 2007 году) и в Линьяно (2008 год).