29 Հուլիս 2017 - 09:16 AMT
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներքին անվտանգության նախարար Ջոն Քելլիին նշանակել է Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավար, հայտնում է Republic.ru-ն Reuters-ի վրա հղումով:
«Ուրախությամբ հայտնում եմ ձեզ, որ հենց նոր գեներալ Ջոն Քելլիին նշանակել եմ Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավար»,-գրել է Թրամփը Twitter-ում: Քելլին կստանձնի պաշտոնը հուլիսի 31-ին:
Թրամփը նաև շնորհակալություն է հայտնել աշխատանքի համար Ռայնս Պրիբուսին, որը զբաղեցնում էր պաշտոնը 6 ամիս: Պրիբուսի պաշտոնանկության պատճառները չեն նշվում:
Հուլիսի 28-ին Սպիտակ տան հաղորդակցությունների գծով նորանշանակ տնօրեն Էնթոնի Սկարամուչին Պրիբուսին անվանել էր «պարանոիդալ շիզոֆրենիկ» և կասկածել էր նրան տեղեկատվության արտահոսքի մեջ: Սկարամուչին խոստացել էր, որ Պրիբուսը «շատ շուտով պաշտոնանկ կարվի»: Հուլիսի 21-ին Թրամփի վարչակազմից ազատվեց մամուլի քարտուղար Շոն Սփայսերը: Ըստ ԶԼՄ-ների, նա հրաժարվել է աշխատել Էնթոնի Սկարամուչիի հետ:

Президент США Дональд Трамп назначил министра внутренней безопасности Джона Келли главой аппарата Белого дома, передает Republic.ru со ссылкой на Reuters.
«Я с радостью сообщаю вам о том, что только что назначил генерала Джона Келли главой аппарата Белого дома», – написал Трамп в твиттере. Келли приступит к работе 31 июля.
Трамп также поблагодарил за работу Райнса Прибуса, который занимал эту должность в течение шести месяцев. Трамп не объяснил увольнение Прибуса.
28 июля недавно назначенный директор по коммуникациям Белого дома Энтони Скарамуччи назвал Прибуса «параноидальным шизофреником» и заподорил его в утечках информации. Скарамуччи обещал, что Прибус «очень скоро отправится в отставку».21 июля из администрации Дональда Трампа уволился пресс-секретарь Шон Спайсер. По данным СМИ, он отказался работать с Энтони Скарамуччи.