Համաշխարհային տնտեսական համաժողով-2017-ի շրջանակում բարեգործական աճուրդ կկազմակերպվի ի աջակցություն ՌԴ Հեռավոր Արևելքի անհետացող ու հազվագյուտ կենդանիների պաշտպանությանն ուղղված նախագծերի:
Աճուրդի լոտերն ի թիվս բազում այլ կազմակերպությունների ներկայացրել է նաև Գարիկ Մարտիրոսյանը: Նա որպես լոտ է ներկայացրել 2 հրավեր Comedy Club -ի նոր եթերաշրջանի նկարահանումներին մասնակցելու համար և նկարահանումներից հետո համատեղ լուսանկարվելու հնարավորությունը: Գրիգորի Լեպսը ներկայացրել է իր մակագրած վինիլային ձայնասկավառակների հավաքածուն, գրում է Deita.ru-ն:
Բարեագործական աճուրդը տեղի կունենա սեպտեմբերի 6-7-ը ՌԴ բնական ռեսուրսների և բնապահպանության նախարարության տաղավարում: ՌԴ Հեռավոր Արևելքում կենսաբազմազանության պահպանմանն ուղղված ծրագրերի աջակցությանն ուղղված աճուրդն անցկացվում է 2015-ից: Հավաքված միջոցները կուղղվեն Հեռավոր Արևելքում բնապահպանական նախագծերի իրականացմանը:

В рамках ВЭФ-2017 пройдет благотворительный аукцион в поддержку проектов по защите исчезающих и редких видов животных Дальнего Востока.
Лоты для аукциона в числе многих организаций предоставил также Гарик Мартиросян. Он передал аукциону в качестве лотов два приглашения на съемки нового сезона Comedy Club на ТНТ и возможность сделать совместное фото после съемок. Григорий Лепс предоставил набор виниловых пластинок с автографом, пишет Deita.ru.
Благотворительный аукцион пройдет 6–7 сентября на стенде Министерства природных ресурсов и экологии России. Аукцион, направленный на поддержку программ сохранения биоразнообразия на Дальнем Востоке России, проводится с 2015 года. Собранные средства будут направлены на реализацию экологических проектов заповедников и национальных парков Дальнего Востока России.