7 Սեպտեմբեր 2017 - 10:20 AMT
Սեպտեմբերի 8-10-ը Երևանում կկայանա լողափնյա վոլեյբոլի Արևելյան Եվրոպայի երկրների տղամարդկանց առաջնությունը: Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը նշել է, որ առաջնությանը մասնակցելու է 15 թիմ՝ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Վրաստանից, Լիտվայից, Լեհաստանից և Իսրայելից, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը:
«Այս առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Ռազմիկ Հակոբյան և Արման Միսկարյան, Աշոտ Բալաբեկյան և Անդրե Սիմոնի զույգերը: Մեր տղաները 15 թիմի մեջ վարկանիշով 7-րդն են: Կարծում եմ՝ մինչև քառորդ եզրափակիչ կհասնենք: Բավականին ուժեղ մրցաշար է, որը 2020 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի համար վարկանիշային է: Առաջնությանը սպիտակ քարտով իրավունք ունի մասնակցելու մեկ թիմ, որն Իսրայելի հավաքականն է»,- ասել է Կարեն Ասմարյանը:
Օգոստոսին վերջին Մ 18 տարեկան տղաների Հայաստանի հավաքականը Ռուսաստանում մասնակցել էր Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլին։ Հայ պատանիները պարտություններ էին կրել: «Վիճակահանությունն այնքան էլ մեր օգտին չէր: Բայց, ունեցանք բավարար միավորներ՝ հաջորդ տարի միանգամից ընդհանուր խմբում խաղալու համար»,- նշել է Կարեն Ասմարյանը:

7 Сентябрь 2017 - 10:53 AMT
С 8 по 10 сентября в Ереване состоится мужской чемпионат по пляжному волейболу стран Восточной Европы. Генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян отметил, что в первенстве примут участие 15 команд из Армении, России, Белоруссии, Украины, Грузии, Литвы, Польши и Израиля.
«На этом чемпионате представят пары Размик Акопян/Армен Мискарян и Ашот Балабекян/Андре Симони. Наши ребята 7-е по рейтингу среди 15 команд. Думаю, до четвертьфинала дойдем. Довольно сильное соревнование, являющееся рейтинговым для летних Олимпийских игр 2020 года в Токио», – сказал Асмарян, передает пресс-служба НОКА.
В чемпионате имеет право участия по «белой карте» одна команда, которой стала сборная Израиля.
В конце августа юношеская сборная Армении в России участвовала в предварительном раунде чемпионата Европы. Армянские пляжные волейболисты потерпели поражение.