Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիան բողոքի նամակ է հղել Ռուսաստանի ֆուտբոլային միությանը ՌԴ երկրորդ դիվիզիոնի «Արարատ»-«Ռյազան» հանդիպման ժամանակ տրիբունաներում Արցախի դրոշի ցուցադրման համար:
«Արարատ»-«Ռյազան» հանդիպումը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 7-ին և ավարտվել է մոսկովյան ակումբի հաղթանակով: Խաղի ամբողջ ընթացքում հայ երկրպագուները ծածանել են Հայաստանի և Արցախի դրոշները:
«Նամակում խստորեն դատապարտվում է Արցախի դրոշի ցուցադրման փաստը և խնդրվում է միջոցներ ձեռնարկել»,-ասել է Ադրբեջանի ֆուբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիայի տեղեկատվության և հանրության հետ կապերի դեպարտամենտի պետ Միկաիլ Նարիմանօղլուն, հայտնում է Rusarminfo-ն Report-ի վրա հղումով:

8 Сентябрь 2017 - 14:56 AMT
Ассоциация футбольных федераций Азербайджана (АФФА) направила Российскому футбольному союзу (РФС) письмо с протестом в связи с демонстрацией флага Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) во время матча второго дивизиона России «Арарат» — «Рязань».
Матч «Арарат» — «Рязань» состоялся 7 сентября и завершился с победой московского клуба. Во время матча армянские фанаты клуба развевали флаги Армении и Арцаха.
«В письме резко осуждается факт демонстрации флага Арцаха и выражается просьба принять меры», — отметил начальник Департамента информации и связей с общественностью АФФА Микаил Нариманоглу, пишет Rusarminfo со ссылкой на издание Report.