11 Սեպտեմբեր 2017 - 09:16 AMT
Ադրբեջանի քաղաքացի Էլդանիզ Մամեդովն ահաբեկչական «Ւսլամական պետություն» խմբավորման կազմում մարտական գործողությունների է մասնակցել Սիրիայում: Համապատասխան տեսանյութ է հրապարակվել:
Աբու Ջիհադ անունով հայտնի Մամեդովը ձերբակալվել է Ադրբեջանի պետանվտանգության ծառայության հատուկ գործողության արդյունքում, գրում է Haqqin.az-ը:
Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է Մամեդովը մյուս գրոհայինների հետ լուսանկարվում իրենց կողմից սպանված մարդու դիակի մոտ:
Ադրբեջանցի ահաբեկիչը նաև անձնական բլոգ է վարել Instagram-ում, որը ճանաչված էր ԻՊ գրոհայինների շրջանում:

11 Сентябрь 2017 - 09:01 AMT
Обнародовано видео, запечатлевшее участие гражданина Азербайджана Эльданиза Мамедова в боевых действиях в составе террористической группировки «Исламское государство».
Мамедов, известный под прозвищем Абу Джихад, был задержан в ходе спецоперации, проведенной Службой государственной безопасности Азербайджана, пишет Haqqin.az.
На появившихся видеокадрах видно, что Мамедов вместе с другими боевиками позирует перед трупом убитого ими человека.
Азербайджанский террорист также вел личный блог в сети Instagram, который был популярен среди боевиков ИГ.