Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուներից է: Այդ մասին ասել է իտալացի քաղաքական գործիչ Անտոնիո Ռացցին:
Նա հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդն ինքն է դա խոստովանել: Ռացցին նաև նշել է, որ Կիմ Չեն Ինը հետևում է ֆուտբոլի բոլոր մեծ մրցաշարերին, իսկ ֆուտբոլը սիրել է պատանեկության տարիներին, երբ սովորում էր Շվեյցարիայում, գրում է Lenta.ru-ն The Sun թերթի վրա հղումով:
Ռացցին նաև ասել է, որ ՀԿԺՀ առաջնորդը հուսով է, որ շուտով հյուսիսկորեացի ֆուտբոլիստներ կհայտնվեն Անգլիայի առաջնությունում և այլ լիգաներում:
Օգոստոսի վերջում ԶԼՄ-ները հայտնեցին, որ ծնվել է Կիմ Չեն Ինի երրորդ երեխան: Ըստ առկա տեղեկատվության, նորածինը տղա է: Ըստ չհաստատված տեղեկությունների, Կիմ Չեն Ինը նաև 2 դուստր ունի:

Лидер КНДР Ким Чен Ын является поклонником английского футбольного клуба «Манчестер Юнайтед». Об этом рассказал итальянский политик Антонио Рацци.
Он заявил, что северокорейский лидер признался в этом ему сам. Также Рацци отметил, что Ким Чен Ын следит за всеми крупными футбольными турнирами, а игру полюбил в юношестве, когда учился в Швейцарии, пишет Lenta.ru со ссылкой на газету The Sun.
Рацци также сказал, что лидер КНДР надеется на скорое появление в чемпионате Англии и других популярных лигах футболистов из Северной Кореи.
В конце августа СМИ сообщили о рождении у Ким Чен Ына третьего ребенка. По имеющейся информации, новорожденный — мальчик. Он появился на свет около полугода назад. По неподтвержденным сведениям, у Ким Чен Ына также есть две дочери.