«Բավարիա» ֆուտբոլային ակումբի հարձակվող, 29-ամյա Ռոբերտ Լևանդովսկին հայտարարել է, որ ցանկանում է մարզական կարիերան շարունակել «Ռեալում», որն իր նախընտրած ակումբն է եղել մանկուց: Այդ մասին նա ասել է իր գործակալին:
Ավելի վաղ Լևանդովսկին քննադատել էր գերմանական «Բավարիայի» աշխատանքը տրանսֆերային շուկայում:
Ռոբերտ Lևանդովսկին մտադիր է «Սանտյագո Բերնաբեու» մարզադաշտում խաղալ արդեն 2017/18 խաղաշրջանից հետո, թեև գիտի, որ «Ռեալը» խուսափում է 30-ից բարձր տարիքով ֆուտբոլիստներ գնելուց, գրում է Eurosport-ը: Լևանդովսկին 30 տարեկան կդառնա 2018-ի օգոստոսի 21-ին:
Լևանդովսկին «Բավարիա» է տեղափոխվել «Բորուսիայից» 2014-ին ազատ գործակալի կարգավիճակով: Լեհ ֆուտբոլիստի պայմանագիրը մյունխենյան ակումբի հետ կնքված է մինչև 2021թ.: Գերմանիայի 2016/17 առաջնության ավարտից հետո Լևանդովսկին հայտարարեց, որ հիասթափված է գործընկերներից, որոնք չօգնեցին իրեն հաղթել ռմբարկուների մրցման մեջ՝ նա 1 գոլով հետ մնաց Օբամեյանգից:

Нападающий «Баварии» Роберт Левандовский, ранее подвергший критике работу клуба на трансферном рынке, заявил собственному агенту, что желает продолжить карьеру в «Реале» – клубе, которому поляк симпатизировал с детства.
Игрок рассчитывает оказаться на «Сантьяго Бернабеу» уже по окончании сезона-2017/18, пишет Eurosport со ссылкой на AS.
В то же время Левандовский осведомлен о нежелании «Реала» подписывать игроков, перешедших 30-летний рубеж. Этого возраста он достигнет 21 августа 2018 года.
Левандовский перешел в «Баварию» из «Боруссии» в 2014 году на правах свободного агента. Контракт поляка с мюнхенским клубом рассчитан до 2021 года. Договор не предусматривает отступных.
После заключительного тура чемпионата Германии-2016/17 Левандовский выразил разочарование партнерами, которые не помогли ему выиграть бомбардирскую гонку – он отстал от Пьера-Эмерика Обамеянга на 1 мяч.