18 Սեպտեմբեր 2017 - 12:25 AMT
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն կարծում է, որ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը կանխորոշեց հաղթանակը «Էվերթոնի» հետ խաղում:
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» 3-րդ հաղթանակն է տոնել նոր խաղաշրջանում՝ հաղթելով «Էվերթոնին» 4:0 հաշվով: Մխիթարյանը խաղի երկրորդ գոլն ուղարկեց հակառակորդի դարպասը Լուկակուի փոխանցումից հետո՝ հաշիվը դարձնելով 2:0: Սա Մխիթարյանի առաջին գոլն է ընթացիկ առաջնությունում:
«ԱՊԼ-ում այժմ նորաձև է դարձել պաշտպանվել 5 մասնակցով: Դրան համադրվելու լավագույն միջոցը նույնպես 5 պաշտպանով խաղալն է: Երբ չես փորձում հարմարվել հակառակորդի մարտավարական համակարգին, ռիսկի ես գնում: Մենք հարձակման մեջ գործեցինք 3 ֆուտբոլիստ+ Մխիթարյանը սխեմայով: Պետք է «սպանել» խաղը՝ շանս չտալով մրցակցին: Մի պահ եղավ, երբ ես զգացի, որ մենք դեռ չենք հասել դրան, ուստի պետք էր ուժեղացնել խաղը Էրերայի ջանքերով: Մեր երկրորդ գոլից հետո խաղն ավարտված էր»,-ասել է Մոուրինյոն, հայտնում է Sputnik-Արմենիան BBC Sport-ի վրա հղումով:
ԱՊԼ 5-րդ տուրում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հյուրընկալել էր «Էվերթոնին» և հաղթեց 4:0 հաշվով: Մխիթարյանից բացի գոլերի հեղինակներ դարձան Անտոնիո Վալենսիան, Ռոմելու Լուկակուն և Անտոնի Մարսյալը, որն իրացրեց 11-մետրանոցը:

Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью считает, что мяч армянского хавбека Генриха Мхитаряна предопределил победу в игре с «Эвертоном».
«Манчестер Юнайтед» отпраздновал третью в сезоне победу, обыграв «Эвертон» со счетом 4:0. Мхитарян отправил второй мяч в ворота «Эвертона». Лукаку сделал передачу на край штрафной подключившемуся Генриху Мхитаряну, и тот пробил в противоход голкиперу — 2:0. Это первый гол армянского хавбека в текущем чемпионате.
«В АПЛ сейчас стало модно обороняться в пять защитников. Лучший способ противостоять этому — тоже играть в пять защитников. Когда ты не пытаешься подстроиться под тактическую систему соперника, то рискуешь. Мы сыграли тремя игроками в атаке плюс Мхитарян. Нужно убивать игру, не оставляя шансов сопернику. Был момент, когда я почувствовал, что мы этого еще не сделали, поэтому нужно было ее улучшить усилиями Эрреры. После нашего второго гола игра была окончена», — отметил Моуринью, пишет Sputnik-Армения со ссылкой на BBC Sport.
У победителей встречи голами отметились Антонио Валенсия, Генрих Мхитарян, Ромелу Лукаку и Антони Марсьяль, реализовавший пенальти.
Читайте также:Мхитарян о матче с «Эвертоном»: Не важно, с каким счетом ты побеждаешь, главное – сама победа