21 Սեպտեմբեր 2017 - 13:45 AMT
Ռուսաստանաբնակ հայազգի գործարար Մարինա Գևորգյանը դարձել է «Սնոբ մեդիա»-ի սեփականատերն ու գլխավոր տնօրենը: Նա գնել է «Սնոբ մեդիա»-ի ակտիվների 100 տոկոսը անձնական միջոցներով Միխայիլ Պրոխորովի «Օնէքսիմ գրուպ»-ից:
«Օնէքսիմի» հայտարարության մեջ ասվում է, որ խումբը որոշել է ձերբազատվել բոլոր մեդիաակտիվներից իր նոր ներդրումային ռազմավարության շրջանակում:
«Իմ պրոֆեսիոնալ գործունեությունը 9 տարի կապված է եղել «Սնոբի» հետո, որը դարձել է իմ անձնական և պրոֆեսիոնալ կյանքի նշանակալի մասը: Վստահ եմ, որ անկախ մեդիաակտիվի կարգավիճակում «Սնոբը» կամրապնդի առաջատարի դիրքերը, ինչը թույլ կտա զարգացնել հարաբերությունները վաղեմի կոմերցիոն գործընկերների հետ և կգրավի նորերին»,-ասել է Գևորգյանը:
Մարինա Գևորգյանն աշխատում է «Սնոբում» 2009-ից, սկզբից որպես մարքեթինգային, ապա՝ կոմերցիոն տնօրեն: 2012-ից զբաղեցնում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:
«Սնոբը» ռուսական լրատվական գործակալություն է, որը ներառում է ամսագրի էլեկտրոնային և տպագիր տարբերակները, ինչպես նաև iPad-ի համար նախատեսվածը: Ներկայանում է որպես «նախագիծ հաջողակ պրոֆեսիոնալների միջազգային հանրության համար»:

Группа «Онэксим» миллиардера Михаила Прохорова продала издание «Сноб» генеральному директору ООО «Сноб Медиа» Марине Геворкян.
В заявлении «Онэксима» говорится, что группа решила избавиться от медийных активов в рамках своей инвестиционной стратегии.
«Сноб» оставался последним таким активом «Онэксима».
«Для нас принципиально важно было реализовать проект такому инвестору, кто и в дальнейшем был бы готов брать на себя ответственность за развитие бренда, который нам удалось сделать лидером в своем сегменте рынка. Именно таким инвестором является Марина Геворкян, которая на протяжении последних лет отвечала за развитие бизнес-модели проекта и его эффективность. Мы уверены, что команда «Сноба» под ее руководством сможет обеспечить необходимую преемственность и динамику в развитии этого проекта», — заявил генеральный директор группы «Онэксим» Дмитрий Разумов.
«Моя профессиональная деятельность 9 лет связана с проектом «Сноб», который стал существенной частью моей личной и профессиональной жизни. Я уверена, что в статусе независимого медиаактива «Сноб» укрепит лидерские позиции, что обеспечит развитие отношений с давними коммерческими партнерами и привлечет новых»,- говорится в заявлении Геворкян.
Проект «Сноб» был запущен в 2008 году. Его создал основатель издательского дома «Коммерсант» Владимир Яковлев.Марина Геворкян работает в «Снобе» с 2009 года. Гендиректором ООО «Сноб Медиа» она стала в 2012 году.