28 Սեպտեմբեր 2017 - 08:20 AMT
Մեքսիկայի հյուսիս-արևելքում, Տամպիկո քաղաքում անձրևային ամպից ջրի կաթիլների հետ միասին ձկներ են թափվել: Այդ մասին հայտնել է Տամաուլիպաս նահանգի քաղպաշտպանության վարչությունն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Հետաքրքիր է: Տամպիկոյում թեթև անձրև է եկել, որի ժամանակ տառացիորեն երկնքից մանր ձկներ են թափվել»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, գրում է ՌԲԿ-ն:
Որպես կանոն, այդպիսի անձրևները սովորաբար փոթորիկներից հետո են լինում, ավելի հաճախ՝ պտտահողմերից հետո:
Ավելի վաղ Մեքսիկայի արևմտյան ափի մոտ «Պիլար» արևադարձային պտտահողմ էր անցել, որտեղ քամու արագությունը հասնում էր 72 կմ/ժ:

28 Сентябрь 2017 - 07:07 AMT
На северо-востоке Мексики в городе Тампико из дождевого облака вместе с каплями воды выпали рыбы. Об этом в Facebook сообщает Управление гражданской обороны штата Тамаулипас.
«Любопытно. В Тампико прошел небольшой дождь с небольшими рыбами, которые буквально упали с неба», — сказано в сообщении, пишет РБК.
Как правило, большинство проявлений такого дождя наблюдается после штормов, чаще всего — после смерча.
Ранее возле западного побережья Мексики сформировался тропический шторм «Пилар», скорость ветра которого достигает 72 км/ч.