28 Սեպտեմբեր 2017 - 13:51 AMT
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը չեղարկել է աֆրիկյան երկրների ավելի քան 20 մլրդ դոլար կազմող պարտքը:
«Մեծ պարտքեր ունեցող չքավոր երկրներին օգնություն ցուցաբերելու նախաձեռնության շրջանակում չեղյալ ենք համարել աֆրիկյան երկրների ավելի քան 20 մլրդ դոլարի հասնող պարտքը»,-ասել է Պուտինը լրագրողներին Գվինեայի նախագահ Ալֆա Կոնդեի հետ բանակցությունների ավարտին, գրում է Ինտերֆաքսը:
Նախագահը հավելել է, որ 2016-ին ՌԴ-ն Պարենի համաշխարհային կազմակերպության միջոցով 5 մլն դոլար էր հատկացրել Աֆրիկայի երկրների կարիքների համար:

28 Сентябрь 2017 - 13:37 AMT
Президент РФ Владимир Путин заявил, что Россия списала африканским странам долг на сумму более 20 млрд долларов.
«В рамках инициативы по оказанию помощи беднейшим странам с большой задолженностью списали африканским странам долг на сумму более 20 млрд долларов», – сказал Путин журналистам после переговоров с президентом Гвинеи Альфой Конде, с которым они обменялись орденами, пишет «Интерфакс».
Президент добавил, что в 2016 году Россия выделила по каналам Всемирной продовольственной организации на нужды поддержки стран Африки $5 млн.