Անգլիացի ֆուտբոլիստ Մայքլ Օուենը համարում է, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը սկսել է դրսևորել իր բացառիկությունը որպես ՄՅՈւ ֆուտբոլիստ:
«Հետևելով նրա խաղին Դորտմունդի «Բորուսիայում»՝ մենք գիտեինք, որ նա գերազանց ֆուտբոլիստ է: Հիմա նա սկսում է դա ցույց տալ»,-ասել է Օուենը, գրում է The Sport Review-ն:
«Նա հիանալի էր խաղում նախորդ խաղաշրջանի ավարտին և շարունակում է դա անել նաև հիմա: Նա ավելի կտրուկ է դարձել»,-հավելել է նախկին ֆուտբոլիստը:
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը շատ արդյունավետ է սկսել խաղաշրջանը Անգլիայի Պրեմիեր լիգայում:ԱՊԼ նոր խաղաշրջանի 5 մեկնարկային հանդիպման արդյունքում 28-ամյա հայ ֆուտբոլիստը 6 միավոր է վաստակել «գոլ+փոխանցում» համակարգով (1 գոլ և 5 արդյունավետ փոխամնցում): Ընդ որում նախորդ ամբողջ խաղաշրջանի ընթացքում էր Մխիթարյանը 5 միավոր վաստակել (4 գոլ և 1 արդյունավետ փոխանցում) 24 խաղում,

Английский футболист Майкл Оуэн считает, что полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян начал демонстрировать свою исключительность в качесте игрока в составе МЮ.
«Следя за эго игрой в дортмундской «Боруссии», мы знали, что он отличный игрок. Теперь он начинает показывать это», – сказал Оуэн, пишет The Sport Review.
««Он прекрасно играл в конце прошлого сезона и продолжает делать это сейчас. Он выглядит более резким»,- добавил бывший футболист.
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генрих Мхитарян очень результативно начал для себя новый сезон английской Премьер-лиги. После пяти стартовых туров нового сезона АПЛ в активе 28-летнего армянского футболиста, который принял участие в каждой из встреч, уже шесть очков по системе «гол+пас» (1 гол и 5 результативных передач). При этом за весь прошлый сезон АПЛ Мхитарян набрал пять очков (4 гола и 1 результативная передача) в 24 матчах.